P0

Transportas

Perkas Jūrininkų prospektą

Avatar

Martynas Vainorius
2017-12-14


Norint išgelbėti Klaipėdos laisvąją ekonominę zoną (LEZ) nuo potvynių vandentiekininkų iniciatyva bus klojamas naujas net 2 metrų skersmens vandens kolektorius, kuriame tekės Kretainio upelis. Tačiau dėl to reikės savaitei laiko perkasti Jūrininkų prospektą ir juo nebebus galima nuvažiuoti į Rimkus.

Jūrininkų prospektu iki Rimkų nuvažiuoti nebus galima gruodžio 15-22 dienomis. Palmiros Mart nuotr.

Tad gruodžio 15-22 dienomis sunkiasvoris transportas į pietinę uosto dalį ir iš jos turės važiuoti Statybininkų prospektu. Tiesa, jis tai galės daryti tik dieną, nes Savivaldybės administracijos Saugaus eismo komisija ketvirtadienį nesutiko laikinai uždengti ženklų, draudžiančių sunkvežimiams čia važiuoti vėlyvuoju paros metu.

“Uostas gali savaitę pakentėti nevežę”, – pareiškė Klaipėdos vicemeras Artūras Šulcas.

Auka upeliui

AB “Klaipėdos vanduo” generalinis direktorius Leonas Makūnas “Atvirai Klaipėdai” sakė, kad nuo LEZ į Smeltalę atitekantis Kretainio upelis teka ir vamzdžiais, kurie jau baigia atitarnauti. Todėl buvo nutarta nutiesti naują vandens kolektorių, surenkanti ir paviršinį vandenį, kad LEZ teritorija nepradėtų skęsti.

Naujasis beveik 2 metrų skersmens kolektorius 8 metrų gylyje turės kirsti ir Jūrininkų prospektą.

“Bėda ta, kad kolektorių reikia tiesti gana giliai, tad griovys turi būti 15-16 metrų pločio, kad neįgriūtų. Taip pat darbų rangovai negali vykdyti dalimis, kad būtų galima pradžiai uždaryti tik vienos krypties eismą Jūrininkų prospektu. Tikiuosi, kad darbai bus atlikti per savaitę, jei tik lietus nepaskandins”, – sakė L. Makūnas.

Saugaus eismo komisijos posėdžio metu rangovų atstovas tikino, kad turėtų spėti atlikti darbus, nes dirbs jau ir šeštadienį, ir sekmadienį.

Uostas gali pakentėti?

Saugaus eismo komisija sutiko su rangovų pasiūlyta eismo schema, kad lengvieji automobiliai važiuotų Mogiliovo, Vingio, Laukininkų gatvėmis, o sunkiasvoris transportas – Statybininkų prospektu ir per Šilutės plentą išvažiuotų iš miesto.

Tačiau diskusijos kilo Savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktoriui Liudvikui Dūdai pasiūlius šiam laikui uždengti kelio ženklus, draudžiančius sunkiasvoriui transportui Statybininkų prospektu važiuoti vakarais ir naktį.

Transporto straipsnių vidus kompas

“Uostas gali savaitę pakentėti nevežę. Šneka eina apie gyventojų ramybės trukdymą nakties metu. Dabar dar savaitė prieš Kalėdas. Kviečiu būti pagarbiems klaipėdiečių atžvilgiu”, – pareiškė vicemeras Artūras Šulcas, nors uosto atstovai ir akcentavo, kad transportas iš uosto turi išvažiuoti ir naktį.

Saugaus eismo komisija pritarė eismo schemai, pagal kurią transportas Statybininkų prospektu turėtų judėti pagal dabartinį laiko režimą.

Po komisijos posėdžio Liudvikas Dūda “Atvirai Klaipėdai” teigė, kad galutinai viskas paaiškės, kai policija tvirtins eismo schemą, tačiau jos atstovas patikino, kad ką nors keisti ne šios institucijos valioje, nes sprendimą dėl transporto judėjimo laiko keliu priima jo savininkas, šiuo atveju – Savivaldybė.


  2017-12-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt