Kultūra

Jūrininkų ligoninėje – nauji kūriniai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-12-15


Klaipėdos jūrininkų ligoninėje vėl surengta tradicinė Advento popietė „Ant gerumo sparnų“, į kurią ateinantys menininkai šiai gydymo įstaigai dovanoja savo kūrinius. Šiemet ligoninei 23 menininkai padovanojo 28 tapybos, grafikos, keramikos, medžio drožybos kūrinius.

Per 20 metų ligoninei 120 kūrėjų padovanojo 580 darbų, buvo išleisti du meno albumai.

Medikų ir menininkų draugystė prasidėjo atsitiktinai, po dailininkės Sofijos Kanaverskytės vizito ligoninėje, kur tuščios palatų sienos, paciento akimis žiūrint, jai pasirodė per daug liūdnos. Dailininkės iniciatyva gimė akcija „Menininkai – pacientams“, kuri per du dešimtmečius pakito savo pavadinimu, bet ne esme.

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus naujoji pirmininkė Neringa Poškutė–Jukumienė džiaugėsi tokia ilgaamže draugyste ir dailininkų entuziazmu.

„Trečias draugystės dešimtmetis prasideda. Štai jums idėja Lietuvai“, – sakė N. Poškutė–Jukumienė, pasirašydama naują bendradarbiavimo su Klaipėdos jūrininkų ligonine sutartį.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje yra sukaupta didžiausia Klaipėdos krašto menininkų darbų kolekcija, o įstaiga juokais vadinama labiausiai lankoma meno galerija šalyje.


Kultūros straipsnių vidus

2017-12-15

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt