Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2017-12-15 |
Ketveri metai laisvės atėmimo, bausmę atliekant pataisos namuose – tokį nuosprendį Klaipėdos miesto apylinkės teisme penktadienį išgirdo UAB „Klaipėdos teisininkų biuras” dirbęs teisininkas Sergej Juzik, kaltintas apgaule savo naudai įgijęs didelės vertės svetimą turtą.
Byloje fiksuoti net 27 nusikalstamos veikos epizodai, nuo sukčiaus nukentėjusiaisiais pripažinti aštuoni žmonės, iš kurių teisiamasis išviliojo daugiau nei pusę milijono eurų. Tarp nukentėjusiųjų – ir prokuroro bei vieno buvusio aukšto policijos pareigūno pavardės.
Nustatyta, kad teisininkas iš kolegų ir pažįstamų pinigus skolindavosi, sugalvojęs vis naujas istorijas. Kartą, kad pinigų neva reikią investicijoms į pelningą statybų verslą, kitą kartą, kad pinigai reikalingi jo sergančio tėvo gydymui ar žmonos firmos išpirkimui. Be to, jis esą teikdavo teisininko paslaugas, nors jų iš tikrųjų neatlikdavo.
Nukentėję asmenys pateikė ir neginčytinus vekselius, patvirtinančius, jog pinigus teisines paslaugas teikusiam klaipėdiečiui skolino nuo 2014 iki 2016 metų pradžios.
Subendrinus visas bausmes, teismas savo kaltės nepripažinusiam teisiamajam paskyrė galutinę realią ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.
„Byla yra sufabrikuota, – po nuosprendžio sakė Sergej Juzik. – Yra Teisėjų tarybos raštai, va, galite pasižiūrėti. Aš nieko nesukčiavau, ir tai yra įrodyta“.
Pasak jo, prokuratūra iš anksto „spaudusi“ teismą, kad šis priimtų būtent tokį nuosprendį.
Paklaustas, ar ėmė iš žmonių pinigus, S. Juzik tikino, jog jis su tais žmonėmis vykdęs bendrą verslą: „Tie žmonės tų pinigų neturėjo“.
Tuo tarpu Klaipėdos apygardos prokuroras Vytautas Jurkevičius sakė, jog S. Juzik paskelbtas nuosprendis esąs griežtas ir teisingas.
„S. Juzik atliko sukčiavimo veiksmus: norėjo atstovauti nukentėjusiesiems, praktiškai nesuteikdavo jokių teisinių paslaugų, o pinigus pasisavindavo. Sumos įvairios – dažniausiai būdavo susitariama duoti vekselius. Taip žmogų lengva įtikinti ir apgauti, kad jis esąs skolingas, – aiškino prokuroras, pridūręs, jog teisme šiuo metu nagrinėjama dar viena su S. Juzik veiksmais susijusi byla, esą galimi ir kiti sukčiavimo atvejai, yra ir daugiau nukentėjusiųjų. Iš viso jų gali būti per 20.
„Nukentėjęs žmogus turi kreiptis į tikrus teisininkus – neieškoti aplinkinių kelių, o ginti savo teises įstatymų numatytomis priemonėmis“, – pabrėžė prokuroras.
Paklaustas, ar bus grąžinti pinigai nukentėjusiesiems ir kokiu būdu tai bus padaryta, V. Jurkevičius sakė, jog teismas konstatavo, kad tiems asmenims, kurie turėjo vekselius, šie dokumentai bus grąžinti, ir jie civiline tvarka galės išsiieškoti žalą.
Teismo nuosprendis neįsiteisėjęs, jį galima skųsti apeliacine tvarka.
Parašykite komentarą