Užderės šviesoforinių perėjų

Svarbu, Transportas
Avatar photoMartynas Vainorius
2017-12-15

Klaipėdos savivaldybės Saugaus eismo komisija pritarė, kad Baltijos prospekto atkarpoje tarp Šilutės plento ir Taikos prospekto atsirastų net trys šviesoforais reguliuojamos pėsčiųjų perėjos. Dar po vieną tokią, kai raudonas signalas įsijungia paspaudus mygtuką, atsiras Taikos prospekte, ties „Viados” degaline, ir Šilutės plente, ties „Klaipėdos energija”.

Taip pat nutarta pritarti siūlymui įrengti saugumo salelę Liepų gatvėje ties Savivaldybe ir apšviestą perėją naujai suformuotoje gatvėje, jungiančioje Baltijos prospektą su Naikupės gatve.

Siūlymas Baltijos prospekte panaikinti arčiausiai Šilutės plento esančią perėją, o kitose trijose įrengti šviesoforus (esančią arčiausiai Taikos prospekto dar numatoma ir šiek tiek perkelti), sukėlė nemenką diskusiją.

Pagal teisęs aktus tokio tipo gatvėje nereguliuojamų perėjų, kokios yra dabar, iš viso negali būti.  Tačiau Savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros departamento direktorius Kastytis Macijauskas sakė esantis kategoriškai prieš, kad magistralinėje gatvėje atsirastų net trys šviesoforai. O miesto Tarybos narys Audrius Vaišvila siūlė ne perėją perkelti, o lėšas skirti požeminei Taikos ir Baltijos prospekto perėjai rekonstruoti. Visgi dauguma komisijos narių nubalsavo už pasiūlytą sprendimo variantą.

Buvo pritarta ir siūlymui panaikinti Šilutės plente, ties Baltijos žiedu, priešais „Klaipėdos pieną” esančią perėją, o ties „Klaipėdos energija” esančioje perėjoje pastatyti šviesoforą. Tokia pati transformacija bus atlikta ir Taikos prospekte, ties „Viados” degaline.

Komisija po svarstymo, kas būtų geriau – iškilioji perėja ar saugos salelė Liepų gatvėje ties Savivaldybės pastatu, pasirinko antrąjį variantą. Čia, beje, trečiadienį automobilis partrenkė pėsčiąją, tad būtinybe įrengti didesnes saugumo priemones neabejota.

Komisijos nariai palaimino ir Olimpijos seniūnaičio Egidijaus Vaitkevičiaus prašymą įrengti iškiliąją apšviestą perėją ties Baltijos pr. 105 ir 107 namais, nes šį rudenį privažiuojamuoju keliu sujungus Baltijos prospektą ir Naikupės gatvę čia itin suintensyvėjo eismas.

 

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Nutraukta sutartis dėl Medelyno gyvenamojo kvartalo projektavimo

Klaipėdos savivaldybė nutraukė dar 2018 metais pasirašytą sutartį dėl 47,4 hektaro ploto Medelyno gyvenamojo kvartalo infrastruktūros projektavimo. Ši teritorija jau porą ...
2024-05-02
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Naujam prekybos centrui – raudona šviesa 

Leidimas vietoje buvusių Prekybos uosto kultūros rūmų J. Janonio gatvėje statyti prekybos centrą negali būti išduotas kol nebus parengtas nepriklausomas ...
2024-04-25
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Išpuoliai prieš trispalves tęsiasi

Policija pranešė, kad naktį į pirmadienį, apie 1.50 val., Klaipėdoje, prie Baltijos pr. 36-ojo namo, ant šaligatvio rasta valstybės vėliava. ...
2024-03-11
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This