P0

Kriminalai ir nelaimės

Padėtas taškas rinkėjų balsų pirkimo byloje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-12-18


Nuo 2015 m. rinkimų į savivaldybių Tarybas besitęsiančioje rinkėjų balsų pirkimo byloje Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) priėmė galutinį ir neskundžiamą sprendimą.

Bylos duomenimis, 2015 m. vasarį Šilutės rajone du vyrai rinkėjams siūlė po 5 eurus už tai, kad jie išankstiniuose Lietuvos Respublikos savivaldybės tarybos narių ir merų rinkimuose balsuotų už jų nurodytą politinę Lietuvos socialdemokratų partiją ir konkretų Lietuvos socialdemokratų kandidatą į Šilutės rajono savivaldybės tarybos narius – merus. Su tokia sąlyga sutikę Šilutės rajone gyvenantys rinkėjai buvo atvežti į rinkiminę apylinkę, kad balsuotų taip, kaip buvo sutarta, o kaip įrodymą jiems liepta parnešti balsavimą įrodantį kvitą.

LAT patenkino Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro Simono Minkevičiaus skundą. Palmiros Mart nuotr.

Šilutės rajono apylinkės teismas pernai sausį vyrus pripažino kaltais ir jiems skyrė po 3 000 eurų siekiančias baudas. Toks teismo nuosprendis nuteistiesiems nepatiko ir jie jį apskundė. Klaipėdos apygardos teismas vyrų skundus atmetė, tada jie kreipėsi į LAT. Jo teisėjų kolegija praėjusių metų gruodžio nutartimi bylą perdavė nagrinėti iš naujo. Byla ir vėl grįžo į Klaipėdos apygardos teismą, o šis, ją išnagrinėjęs, šilutiškius išteisino.

Tada į procesą įsijungė Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Simonas Minkevičius, kuris, nesutikdamas su tokia teismo nutartimi, pateikė LAT kasacinį skundą.

Prokuroro skunde teigiama, kad vyrai papirkdami rinkėjus jiems trukdė pasinaudoti rinkimų teise ir balsuoti apsisprendus savarankiškai. Nors ankstesnis teismas, kuris vyrus išteisino, teigė, kad nusikalstama veika nebuvo baigta, nes rinkėjai pinigų taip ir negavo, tačiau, S. Minkevičiaus nuomone, nusikaltimas laikomas baigtu nepriklausomai nuo to, ar kaltininkui pavyko sutrukdyti rinkėjui išreikšti savo valią, ar ne.

LAT sutiko su prokuroro argumentais, panaikino Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos priimtą nutartį ir paliko galioti Šilutės rajono apylinkės teismo nuosprendį – tad vyrai visgi turės susimokėti jiems skirtas 3000 erų baudas.

 


  2017-12-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt