P0

Kriminalai ir nelaimės

Teisme – miškų padegėjo byla

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-12-19


Klaipėdos miesto apylinkės teisme antradienį ryte pradėta nagrinėti pajūryje sukeltų keturių gaisrų byla.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Aštuoniolikmetis Šarūnas Kazlauskas kaltinamas šių metų gegužės 21 dieną,  apie 14-15 val.,  tyčia žiebtuvėliu 8 skirtingose vietose padegęs miško paklotę Kuršių nerijos nacionaliniame parke. Kaip įtariama, dėl vaikino kaltės išdegė beveik 17 arų miško paklotės. Be to, kad suniokota valstybinio parko valstybės saugoma gamtinė teritorija, žala jai siekia 10 tūkstančių eurų.

Analogiški gaisrai per kiek daugiau nei savaitę buvo sukelti miško masyve ties II Melnrage (gegužės 23-iąją apie vidurnaktį) ir dviejose vietose Klaipėdoje (gegužės 29-osios naktį tarp 1 ir 6 val.  miške, esančiame už Savanorių g. 2 bei toje pačioje vietoje, tos pačios dienos vakarą, apie 18 val.). Šie trys gaisrai iš viso suniokojo apie 90 arų miško paklotės, o aplinkai padaryta žala siekia per 40 tūkstančių eurų.

Aštuoniolikmetis teisiamas už valstybinio parko valstybės saugomos gamtinės teritorijos suniokojimą ir už tai, kad visuotinai pavojingu būdu sugadino svetimą turtą. Prokuratūros pranešime buvo teigiama, kad dėl padarytų nusikalstamų veikų vaikinas kaltę pripažįsta, tačiau prieš prasidedant posėdžiui “Atviros Klaipėdos” žurnalistui jis sakė nieko nekomentuosiantis.


  2017-12-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt