P0

Verslas

Išaugo Klaipėdos LEZ įtaka

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-12-21


Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) praėjusių metų pabaigoje buvo sukaupta 498 mln. EUR tiesioginių užsienio investicijų (TUI), o tai sudaro 60,1 proc. visų Klaipėdos miesto ir 44,7 proc. Klaipėdos apskrities tiesioginių užsienio investicijų, rodo naujai paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Per metus 3 proc. punktais išaugo Klaipėdos LEZ investicijų svoris miesto tiesioginių užsienio investicijų portfelyje ir beveik 5 proc. punktais apskrityje.

Skaičiuojama, kad 4 iš 5 Klaipėdos LEZ investuotojų jau per pirmuosius dvejus metus viršija savo pradinius plėtros planus.

Paskutiniais Klaipėdos LEZ duomenimis, laisvojoje ekonominėje zonoje veikiantys investuotojai per 2016-uosius į įrangą ir infrastruktūrą investavo daugiau kaip 12,5 mln. EUR. Daugiau kaip milijoną eurų į plėtrą pernai investavo plastikų pramonės kompanijos UAB „Retal Lithuania“ ir UAB „Orion Global PET“, taip pat automobilių pramonės kompanijos UAB „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“ ir UAB „Be-Ge Baltic“ bei naftos ir dujų pramonės įrangos gamintoja, „General Electric“ grupės narė UAB „Advantec Lietuva“.

LEZ įmonės per šį laikotarpį kūrė ir naujas darbo vietas: jų skaičius išaugo daugiau kaip 200 – nuo 1890 iki 2100. Iš viso Klaipėdos LEZ teritorijoje veikiančiose bendrovėse šiuo metu dirba per 4000 darbuotojų arba statistiškai kas 20-as darbingo amžiaus klaipėdietis.

Statistikos departamento duomenimis, visas Klaipėdos miesto TUI portfelis 2016-ųjų pabaigoje sudarė 828,5 mln. EUR, o Klaipėdos apskrityje – 1,114 mlrd. EUR. Per metus su 12 mln. EUR naujų tiesioginių užsienio investicijų Klaipėdos LEZ savo svorį miesto TUI portfelyje padidino nuo 57 iki 60%, o apskrityje – nuo 40 iki 45%. Anot LEZ valdymo bendrovės pranešimo, tai yra viena didžiausių įtakų savo miestui ir apskričiai tarp Lietuvoje veikiančių laisvųjų ekonominių zonų.

„Skaičiuojame, kad 4 iš 5 Klaipėdos LEZ investuotojų jau per pirmuosius dvejus metus viršija savo pradinius plėtros planus – su šia sėkme dažniausiai ir yra susijusi jų tolimesnė plėtra. Mūsų užsienio kapitalo įmonės aktyviai plėtėsi ne tik praėjusiais metais, bet ir šiemet. Jau turime žinių ir apie kai kurių plėtros planus 2018-iesiems. Tos žinios mums pačios geriausios. Jos taip pat yra labiausiai laukiamos, nes rodo, kad vystome laisvąją ekonominę zoną tinkama linkme ir pateisiname nuolat augančius jau čia įsikūrusių investuotojų lūkesčius“, – pranešime cituojamas Eimantas Kiudulas, Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės generalinis direktorius.

Teigiama, kad vien per 2016-uosius LEZ kompanijos iš Lietuvos bendrovių nusipirko prekių ir paslaugų už daugiau kaip 200 mln. EUR. Su investuotojų veikla susijusios ir dauguma kitų LEZ teritorijoje įsikūrusių įmonių smulkių ir vidutinių įmonių veikla, kurių joje šiandien yra per 100.

Verslo straipsnių visus kompas

Klaipėdos LEZ savo veiklą vykdo nuo 2002 m. ir yra pirmoji iš šiuo metu šalyje veikiančių šešių laisvųjų ekonominių
zonų. 412 h ploto zona specializuojasi plastiko, elektronikos prietaisų, plieno konstrukcijų gamybos, taip pat energetikos, metalo apdirbimo srityse.

Teigiama, kad Baltijos šalių regione Klaipėdos LEZ išsiskiria savo paslaugomis, kurios leidžia investuotojams sustartuoti ypač greitai. Šiemet už tai jį pelnė įvertinimą viso pasaulio laisvųjų ekonominių zonų apdovanojimuose, organizuojamuose „Financial Times“ leidinio „FDI Magazine“.

Sutartis dėl veiklos Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje šiuo metu yra pasirašiusios 27 įmonės. Du trečdaliai bendrovių – užsienio kapitalo. Didžioji dalis teritorijoje gaminamos produkcijos yra skirta eksportui.


  2017-12-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt