P0

Miestas

Į rotušę atkeliavo Betliejaus taikos ugnis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-12-22


Klaipėdos rotušę vėl šildo Betliejaus taikos ugnis. Jau tapo tradicija, kad pasitinkant šventas Kalėdas Lietuvos skautai uostamiesčio merui perduoda šį žmonijos brolybės, draugystės ir taikos simbolį.

„Ši dvasinga ceremonija suvienija visą miestą gražiam tikslui – gerumui ir širdies dosnumui. Linkiu, kad simbolinė Betliejaus šviesa pasiektų kiekvieną klaipėdietį, nesvarbu, kurioje vietoje jis gyvena, nepriklausomai nuo jo amžiaus, lyties, įsitikinimų. Linkiu, kad per šventas Kūčias ir Kalėdas miestas pasijustų lyg viena didelė šeima. Branginkime šį bendrystės jausmą bei išsaugokime jį kuo ilgiau“, – priimdamas Betliejaus ugnį sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, cituojamas savivaldybės pranešime.

Betliejaus taikos ugnies kelionės pradžia – Betliejuje, kur kasmet pasižymėjęs vaikas iš Austrijos uždega žvakę. Iš Betliejaus ugnis keliauja į Austriją, o iš Austrijos, skautų ir kitų jaunimo organizacijų dėka, yra išdalijama po visą Europą. Po skirtingų šalių žmonių namus, miestų bažnyčias, ligonines, prieglaudas, švietimo, valdžios institucijas ir kitas įstaigas Betliejaus taikos ugnis keliauja jau tris dešimtmečius.

Šiemet Klaipėdos rotušėje Betliejaus taikos ugnis perduota ir kelių dešimčių Klaipėdos miesto įstaigų bei organizacijų atstovams.

Tad Betliejaus ugnis šiemet vėl šildys ir vaikų, senelių globos namus, gydymo, aukštojo mokslo įstaigas, ugniagesių, policijos, muitinės ir kitų pareigūnų darbo vietas, nakvynės namus, labdaringas, jaunimo ir kitas organizacijas.


2017-12-22

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt