P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Melnragėje naftos produktai neišsilies?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-12-25


Krašto apsaugos ministerija informavo, kad Kalėdų rytą speciali komisija atliko ant seklumos prie Melnragės paplūdimio užplaukusio laivo „Ocean Crown“ išorinio korpuso apžiūrą. Apžiūros metu buvo fiksuota korpuso deformacija.

Anot ministerijos pranešimo, dėl  blogėjančių oro sąlygų didėja tikimybė, kad korpusas toliau deformuosis ir  laive esantys naftos produktai gali išsilieti į aplinką.

Uosto direkcija pirmadienio vakarą pranešė, jog laivo kapitonas tikina, kad korpusas yra sandarus, tad “šią akimirką taršos grėsmės nėra”.

Anksčiau skelbta, kad Laive yra nemažai degalų – daugiau nei tūkstantis tonų mazuto, dyzelinio kuro, nemažai yra ir tepalų.

Uosto vidus kompas

Siekiant atlikti tolimesnį laivo būklės vertinimą komisijai buvo būtina patekti į laivo vidų, bet dėl nepalankių oro sąlygų ji negalėjo išsilaipinti ant laivo iš katerio. Dėl mūšos bangos aukštis prie laivo siekė apie 4 metrus. Todėl buvo kreiptasi į Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrą (JGKC) prašant pasitelkti Karinių oro pajėgų sraigtasparnį trijų vertintojų grupės transportavimui  į laivą. Gavus kariuomenės vado leidimą, užduoties vykdymui buvo skirtas paieškos ir gelbėjimo poste Nemirsetoje budintis KOP sraigtasparnis AS-365.

JGKC informavo, kad KOP sraigtasparnis dar papildomai iš laivo nukėlė ir į Klaipėdą transportavo sveikatos problemų turintį laivo įgulos narį.

Uosto direkcija pirmadienį vakare pranešė, kad laive „Ocean Crown“ šiuo metu dirba tarptautiniai vertintojai, kurie vertina laivo būklę ir aplinką. Pakartota, kad taršos aplinkoje kol kas nėra užfiksuota.

„Uosto direkcija su laivo „Ocean Crown“ kapitonu nuolat palaiko ryšį. Laivo kapitonas mus patikino, kad laivo korpusas yra sandarus, tad šią akimirką taršos grėsmės nėra“, – pranešime cituojamas Uosto direkcijos Ekstremalių situacijų komisijos koordinatorius Egidijus Kuzmarskis.

Laive dirbantys tarptautiniai vertintojai vertina gylius, kokiu maksimaliu atstumu galėtų prie ant seklumos esančio laivo priplaukti vilkikai, kiek jų gali prireikti ir kitas aplinkybes. Visa informacija bus pateikiama laivo savininkui, kuris, anot direkcijos, nedelsdamas sudarys veiksmų planą.

Pirmadienio vakarą vėjui gūsiais sustiprėjus iki 17 m/s Klaipėdos uoste nuo 17 valandos pradėta riboti laivyba. Anksčiau buvo pranešta, kad vėjas gali sustiprėti iki 22 m/s.


  2017-12-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt