P0

Fotoreportažai, Svarbu, Uostas ir jūra

“Ocean Crown” jau uoste, taršos nėra

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-12-27


Antradienį pradėta ant seklumos tarp I ir II Melnragių užplaukusio laivo “Ocean Crown” nutempimo operacija tęsėsi ir trečiadienio rytą.

Laivą nutempti į Klaipėdos uostą bandė du vilkikai TAK 6 ir TAK 10. Uosto kapitono Adomo Aleknos teigimu, 10.30 val. laivas jau pajudėjo nuo seklumos.

“Palanki vieta, smėlėtas gruntas. 11.30 valandą užsakytas locmanas. Laivas bus nutemptas į uostą ir pastatytas prie krantinės. Ten bus vertinama jo būklė”, – sakė Uosto kapitonas Adomas Alekna.

Uosto direkcija pranešė, kad 11.30 val. į laivą „Ocean Crown“ įlaipintas locmanas. Laivas švartuosis prie 12 krantinės. Laivas bus nuodugniai apžiūrėtas, narai patikrins povandeninę jo dalį, ar nėra jokių pažeidimų. Laivo kapitonas patikino, kad korpuso pažeidimų neužfiksuota, teršalų nepastebėta.

Dėl incidento bus atliekamas tyrimas.

Prieš 13 val. prie laivo pradėjo darbuotis ir trečias vilkikas TAK 11.

Krašto apsaugos ministerija 13 val. informavo, kad Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro prašymu patikrinti, ar nutempto laivo vietoje nėra taršos požymių, į orą buvo pakeltas Karinių oro pajėgų sraigtasparnis AS-365.  Apie 12 valandą užduotis buvo baigta, taršos padarinių neaptikta.

Apie 15 val. laivas, buksyruojamas trijų vilkikų, įplaukė pro uosto vartus. Jį ant šiaurinio molo pasitiko nemažai klaipėdiečių.

“Ocean Crown” prisišvartavus, Uosto direkcija išplatino jos vadovo padėką.

“Klaipėdos uosto kapitonas pastarųjų švenčių incidentą, kai ant seklumos ties II Melnrage užplaukė laivas, pavadino laiminga nelaime. Žmonės per avariją nenukentėjo, aplinkai žalos neužfiksuota, laivas, vos tik leido oro sąlygos, sėkmingai nutemptas nuo seklumos. Galime būti dėkingi likimui, kad viskas baigėsi laimingai, tačiau dabar, kai laivas jau sėkmingai prišvartuotas prie Klaipėdos uosto krantinių, vertėtų padėkoti ir žmonėms, kurie profesionaliai dirbo neskaičiuodami valandų bei aukodami šventes. Ačiū Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos specialistams, Laivų transporto saugos administracijos, Jūrų paieškos ir gelbėjimo koordinacijos centro atstovams, Lietuvos karinėms oro pajėgoms, Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms, laivą „Ocean Crown“ agentuojančios kompanijos UAB „Euroga“ atstovams, Klaipėdos uosto vilkikų kompanijai UAB „Towmar“. Dėkojame visoms žiniasklaidos priemonėms, kurios padėjo operatyviai informuoti visuomenę. Gražių Jums švenčių ir ramių Naujųjų metų!” – cituojamas Arvydas Vaitkus.


  2017-12-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt