P0

Kriminalai ir nelaimės

Veterinarijos specialistei – piniginė bauda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-12-28


Už tai, kad Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos maisto produktų inspektorė neteisėtai pranešė apie numatomą vienoje įmonėje atlikti patikrinimą ir už atlygį pasirašė patikrinimo aktą, prokuroras prašo kaltininkę bausti pinigine bauda, praneša Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Procesas prokuratūroje baigtas baudžiamuoju įsakymu

STT baigė ikiteisminį tyrimą  dėl susitarimo priimti kyšį, kyšio priėmimo, veikiant bendrininkų grupėje ir kyšio priėmimo per tarpininką, pažadant paveikti atitinkamos institucijos valstybės tarnautojus, kad šie teisėtai veiktų vykdydami įgaliojimus.

Klaipėdos apygardos prokuroras Aivaras Velutis teismui surašė pareiškimą dėl šio proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu. Klaipėdos apygardos teismo prašoma kaltinamajai, kuri savo kaltę pripažįsta, paskirti subendrintą bausmę – 7908,60 Eur dydžio baudą, kuri, sutinkamai su baudžiamojo įstatymo nuostatomis, bus sumažinta vienu trečdaliu.

Remiantis ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, V. M., dirbdama Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyboje vyriausiąja specialiste – maisto produktų inspektore, neteisėtai pranešė apie numatomą vienoje įmonėje atlikti patikrinimą ir už atlygį pasirašė patikrinimo aktą, kuriame nurodė, jog patikrinimo metu pažeidimų įmonėje nenustatyta, nors įmonė nebuvo pašalinusi ankstesnio patikrinimo metu nustatytų pažeidimų.

V. M. taip pat buvo kaltinama tuo, kad priėmė kyšį – iš dviejų valgyklų vedėjų gavo pirkinių krepšius su paruoštais vartojimui maisto produktais.

Be to, V. M., pasinaudodama savo tarnyba ir pažintimis, priėmė kyšį, pažadėjusi paveikti atitinkamos institucijos valstybės tarnautojus, kad šie teisėtai veiktų vykdydami įgaliojimus ir per įmanomai trumpiausią laiką išduotų pažymėjimą, būtiną pradėti kavinės veiklą.


  2017-12-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt