P0

Miestas

Savivaldybė turi naują svetainę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-12-29


Klaipėdos miesto savivaldybė penktadienį paleido naują, 46 585 eurus atsiėjusią interneto svetainę www.klaipeda.lt. Ją sukūrė konkursą laimėjusi bendrovė UAB „Fresh media“, veikianti jungtinėje veikloje su UAB „iTree Lietuva“.

Savivaldybės administracijos Informavimo ir e. paslaugų skyriaus vedėja Vilija Venckutė-Palaitienė teigia, kad svetainę atnaujinti buvo būtina.

„Naujoji versija yra kur kas patogesnė vartotojams, adaptyvaus dizaino, kardinaliai pasikeitė jos išvaizda. Svetainėje galima naršyti įvairiais mobiliais įrenginiais“, – teigia V. Venckutė-Palaitienė.

Teigiama, kad kuriant naująją svetainę buvo atsižvelgta ir į  „Transparency International“ Lietuvos skyriaus rekomendacijas.

Anot Klaipėdos m. savivaldybės Viešųjų ryšių poskyrio vyr. specialistės Mildos Milbutaitės, naujoje svetainėje bus ne tik ankstesnėje versijoje buvusi informacija, bet “ir gausu naujos”.

„Siekiant išvengti interesų konfliktų ar net jų regimybės, prie konkrečių darbuotojų, savivaldybės tarybos narių ir administracijos vadovų bus skelbiamos viešų ir privačių interesų bei turto deklaracijos. Taip pat bus skelbiamas visas savivaldybei priklausantis ir nuomojamas nekilnojamas turtas bei jo kaina“, – vardina M. Milbutaitė.

Naujoji svetainė mėnesį veiks bandomuoju režimu ir bus tvarkoma, reaguojant į pastabas bei pasiūlymus. Vartotojų prašoma teikti pastabas ir pasiūlymus elektroniniu paštu viesiejirysiai@klaipeda.lt. Žadama, kad bus atsižvelgiama į visų lankytojų nuomonę, išreikštą tiesiogiai svetainėje. Čia yra galimybė apie klaidą pranešti iš bet kurios skilties.

Pasak V. Venckutės-Palaitienės, viešojo pirkimo procedūros buvo pradėtos dar 2016 m. birželį – vyko supaprastintas ribotas konkursas. Jo laimėtojas turėjo įsipareigoti skurti naują dizainą ir turinio valdymo sistemą, užtikrinti informacijos perkėlimą iš senosios svetainės versijos į naująją bei 36 mėnesius nuo sistemos įdiegimo dienos atlikti programinės įrangos garantinį aptarnavimą.

Konkursas vyko gana komplikuotai, nes 2016 m. rugpjūtį visi pasiūlymai buvo atmesti, po mėnesio buvo paskelbtas naujas konkursas, kuriam buvo pateiktos 2 paraiškos. Abiem atvejais buvo prašoma tikslinti kvalifikacijos duomenis. Po patikslinimo viena paraiška atmesta, kaip netinkama. Jos teikėjas pateikė pretenziją, kuri buvo pripažinta nepagrįsta.

Šių metų vasarį UAB „Fresh media“ ir UAB „iTree Lietuva“ pasiūlymas buvo pripažintas laimėjusiu, o kovą buvo sudaryta pirkimo sutartis.

Senoji Savivaldybės svetainė buvo pradėta kurti dar 2010 metais, kai buvo gauta Europos Sąjungos (ES) parama. Už septynių Vakarų Lietuvos savivaldybių svetainių sukūrimą buvo atseikėta 2,16 mln. litų (625 tūkst. eurų). Pusė visų pinigų turėjo būti skirta įrangai įsigyti, kita pusė – programavimo ir dizaino sukūrimo darbams.


2017-12-29

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt