P0

Fotoreportažai, Kultūra

Donelaičio tradicijai – 29-eri (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-01-01


1989 metais, 275-ųjų Kristijono Donelaičio gimimo metinių proga pradėta tradicija Klaipėdoje, poeto vardu pavadintoje aikštėje paminėti jo gimtadienį, buvo pratęsta ir šiemet.

Sausio 1-osios vidurdienį čia susirinko beveik septynios dešimtys klaipėdiečių.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pradėdamas minėjimą Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis prisiminė vis nesibaigiančias diskusijas dėl K. Donelaičio aikštės likimo – kas čia turi būti svarbiau: ar paminklas literatūros klasikui, ar medžiai.

Kalbėjusi Klaipėdos vicemerė Judita Simonačiūtė savo ruožtu tikino, kad čia svarbiausia yra sutarimas, nes Lietuvoje ir taip netrūksta susipriešinimo įvairiausiais klausimais.

Tuo metu “Versmės” seniūnaitis, pirmosios Nepriklausomos Lietuvos Klaipėdos miesto tarybos narys Vytautas Lupeika pasinaudodamas proga pareiškė, kad Donelaičio aikštė prisimena tik per poeto gimtadienį. Anot V. Lupeikos, tik po jo raginimų ir įtikinėjimų šalia paminklo buvo pasodintos našlaitės, tačiau vis nesutvarkomas apšvietimas, nenugenimi medžiai.

K. Donelaitį pagerbė Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleiviai, lietuvių, rusų, anglų kalba padeklamavę jo eiles, poetė Daiva Molytė-Lukauskienė, paskaičiusi šiam poetui prieš porą metų sukurtas savo eiles.

Vienas iš šios neformalios tradicijos autorių – kraštotyrininkas, Klaipėdos garbės pilietis Bernardas Aleknavičius “Atvirai Klaipėdai” sakė, kad pirmą kartą prie paminklo sausio 1-ąją surinkta minint 275-ąsias Kristijono Donelaičio (1714-1780 m.) metines.


  2018-01-01

  2 komentarai “Donelaičio tradicijai – 29-eri”

  1. AvatarVytautas Lupeika (IP: 86.38.158.193)

   Atviri žmonės…Atviri pokalbiai…Atvira nuomonė…Atviros durys… ,,ATVIRA KLAIPĖDA”! Pirmyn į Atvirus Metus Naujus…

  2. AvatarNojus (IP: 78.56.216.204)

   Smagu, jog atsirado teigiamos informacijos šaltinis- Atvira Klaipėda. Gerų Jums metų.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt