P0

Politikų tribūna

Eugenijus Gentvilas: “Ko bijo tas, kurio bijo visi?” (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-01-01


Vienas po kito pradėjo lįsti Ramūno Karbauskio skeletai iš spintos. Pradedant jo noru išlikti greta Gretos – mokėti algą frakcijoje fiktyviai dirbančiai panevėžietei, tęsiant nesibaigiančius viražus su užgrobiama tautiečių žeme bei sofos ūkininkais sūnumis – jaunaisiais Lietuvos milijonieriais ir užbaigiant itin neskaniai kvepiančiu nacionalinio transliuotojo žurnalistų spaudimu.

Šį nemokamą cirką netruko įvertinti šalies žiniasklaida ir žymūs žmonės, iš peties kritikavę R. Karbauskį nuo pirmo veiksmo iki paskutinio bandymo apsiginti. Tačiau paskutinį valstiečio kantrybės nervą nutraukė ne nuolat pasikartojantys žurnalistų klausimai kiek tos Lietuvos žemės jis vis tik turi, bet senieji Lietuvos reperiai, su sveika ironija muzikos apdovanojimų metu drėbę viską, ką galvoja apie žymiausio Lietuvos ūkininko elgesio piruetus.

Tačiau kas pasikeitė pas valstiečius, kai A. Širinskienė kartu su A. Veryga ir R. Karbauskiu buvo nupiešti kaip teroristai ant baro „Keulė Rukė“ sienos? Juk tuomet jie ėjo fotografuotis prie tos sienos, pasidarę asmenukę talpino ją socialiniuose tinkluose ir humorą suprato, o dabar – patyčios. Kas atsitiko valstiečiams, kad jie nebemoka vertinti humoro?

Dabar socialiniuose tinkluose matome kitą žinutę. Cirkininką Ramūną, labai panašų į siaubo romanų rašytojo Stepheno Kingo „It“ herojų. Originalas terorizuoja mažo miestelio gyventojus, o cirkininkas Ramūnas terorizuoja Lietuvą.

Vis tik nesiimsiu svarstyti, ką norėjo parodyti „G&G Sindikatas”: pasijuokti, pašaržuoti ar karikatūrą padaryti. Ne mano reikalas vertinti, ką daro menininkai. Valdžia turi įprasti, kad iš jos ir juoksis, ir šaipysis, ir net tyčiosis. Valdžia ir jos atstovai visą laiką buvo tie, iš kurių juokiamasi. Ir nesvarbu, ar jie bus šalies monarchai, ar diktatoriai, ar valdančiosios daugumos lyderiai. Valdžioje esantys žmonės patys turi įvertinti, ką jie daro kitų atžvilgiu ir ar tikrai nepriverčia pasijuokti iš tokios valdžios ar net iš jos pasityčioti.

Tačiau didesnių patyčių man nėra už situaciją, kai valdančiųjų lyderis sako: „Aš nežinau, kiek turiu žemės, nežinau, kiek turiu pinigų, nežinau, kiek mano verslas gauna ES paramos.“

Tai yra didžiausias antausis visai skaidrumo sistemai, teisėsaugai bei jos pareigūnams ir paprastam žmogui. Parodykit man nors vieną, nežinantį, kiek turi žemės, kiek turi pinigų ar kiek uždirbo per praėjusius metus.

Ar R. Karbauskis yra tiesiog pats žiopliausias Lietuvoje ir vienintelis nesusigaudo? Ar yra tiek apgrobęs, kad nebežino, kiek turi? Ar paprasčiausiai taip leidžia sau tyčiotis iš Lietuvos žmonių?

Nė vienas šių variantų neskamba maloniai. Nemaloniai žymiausiam Lietuvos cirkininkui nuskambėjo ir reperių eilutės „Tie, kurių bijo visi, bijo tų, kurie nieko nebijo.“

Ramūnas gali apsimesti nepažeidinėjantis šalies įstatymų juos apeidinėdamas, jis gali uždrausti pilnamečiams pirkti ir vartoti alkoholį, jis taip pat gali pasirinkti sodinti jaunuolius į kalėjimą už pasidalinimą suktine, jis gali galvoti, kad gali viską, tačiau jis niekada negalės uždrausti meno. O patys menininkai nepraleis progos tokiam cirkininkui išrėžti: „Tu – ne karalius man, aš tau – ne vergas.“

 


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2018-01-01

Vienas komentaras apie “Eugenijus Gentvilas: “Ko bijo tas, kurio bijo visi?””

  1. Kas skaitys Vincą Mykolaitį Putiną,
    Kai Vladas Putinas šneka rusiškai.
    Ar sugrįš į gimtinę Vincas Trumpa,
    Kai Donaldas Trumpa jau nekalba lietuviškai…. …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt