Svarbu, Švietimas

Darželių darbo laikas: netinka tik vienam?

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-01-03


Į „Atvirą Klaipėdą“ kreipėsi Nerijus Girskis, kuris teigė esąs nusivylęs miestą valdančių liberalų tvarka. Klaipėdietį labiausiai piktina miesto Tarybos sprendimas pakeisti ikimokyklinių įstaigų darbo laiką, kai vaikai į darželius priimami nuo 7.30 val. ir iš jų turi būti paimami 18 val.

Klaipėdiečio teigimu, nuo 8 val. darbą pradedančiam žmogui yra sunku per pusvalandį suspėti ir vaiką į  darželį atvesti, ir nepavėluoti į darbą. Esą miesto valdžia pati sau susigalvoja taisykles, ir pati pagal jas gyvena, neatsižvelgdama į eilinių miestiečių poreikius.

Dauguma uostamiesčio darželių dirba 10,5 val. per dieną, autorės nuotr.

Dėl to jis jau kreipėsi ir į miesto Švietimo skyrių, ir į Savivaldybės administracijos direktorių, ir net į Seimo narį Naglį Puteikį, tačiau esą niekas jam nepadėjęs. „Jie su manimi kalbasi, bet nieko nedaro“, – piktinosi N. Girskis.

Neliko jis patenkintas ir susitikimu su klaipėdiečiais Seimo nariais, pabrėžęs, kad Vaičekauskas (Seimo narys, liberalas Gintaras Vaičekauskas – aut. pst.) iš susitikimo išėjo, neišbuvęs jame iki pabaigos. Taip esą buvo parodyta nepagarba rinkėjams.

„Pas mus viskas daroma „pašalpinių“ naudai, o dirbantis ir mokesčius mokantis sąžiningas žmogus yra laikomas nieko vietoje“, – pasipiktinimo neslėpė klaipėdietis.

Už papildomas valandas – susimokėti

Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Virginija Kazakauskienė „Atvirai Klaipėdai“ sakė, kad pagal Savivaldybės patvirtintą tvarką didžioji dauguma uostamiesčio ikimokyklinių  įstaigų yra pasirinkusi populiariausią, 10,5 darbo valandų veiklos modelį, kai vaikas darželyje išbūna visą darbo dieną. Pasirinkę šį modelį, tėvai moka tik už vaikų maitinimą darželyje, o jų ugdymas ikimokyklinėje įstaigoje yra finansuojamas iš Savivaldybės lėšų.

Valdininkės teigimu, be N. Girskio daugiau skundų iš tėvelių Švietimo skyrius dėl to nėra gavęs. „Tėveliams yra sudaryta galimybė už papildomas valandas darželyje patiems primokėti, tačiau jis (N. Girskis – aut. pst.) to nenori daryti, o iš mūsų reikalauja nežinia ko”, – sakė V. Kazakauskienė.

Panašiai kalbėjo ir darželio – lopšelio „Žuvėdra“, kurį lanko N. Girskio vaikas, direktorė Aleksandra Rumšienė. Ji teigė, kad prieš pasirenkant 10,5 val. darbo laiką, buvo apklausti jų įstaigos auklėtinių tėveliai ir niekas iš jų nepageidavo leisti vaikų į 12 val. veikiančią grupę, nes už tai reiktų papildomai mokėti. Tačiau, direktorės teigimu, kai kurių tėvelių prašymu viena grupė jų darželyje darbą pradeda nuo 7.15 val.

„Jis (N. Girskis – aut. pst.) nesupranta, kad mes negalime formuoti grupės dėl jo vieno, mes tą jam esame išaiškinę, bet jis vis tiek visiems skundžiasi“, – sakė „Žuvėdros“ direktorė.

 


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2018-01-03

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt