P0

Sportas

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė – jau Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-01-03


Klaipėdoje jau susirinko Lietuvos vyrų rankinio rinktinė ir pradėjo pasirengimą pasaulio rankinio čempionato atrankos varžyboms, uostamiestyje vyksiančioms sausio 12-14 dienomis.

Klaipėdoje, “Švyturio” arenoje, lietuviai žais su Izraelio, Gruzijos ir Latvijos rinktinėmis. Kelialapis į kitą atrankos etapą atiteks tik grupės nugalėtojams.

www.rankinis.lt nuotr.

Lietuvos rankinio federacijos pranešime rašoma, kad galutinė Lietuvos rinktinės sudėtis turėtų paaiškėti sausio 8 dieną, kai komandoje stovykloje liks 18 žaidėjų. Nors rungtynėms galima registruoti tik 16 rankininkų, tačiau vyriausiasis rinktinės treneris Artūras Juškėnas yra linkęs varijuoti savo komandos sudėtimi visų trijų rungtynių metu.

Jau dabar aišku, jog dėl traumų ekipai padėti negalės Vokietijoje rungtyniaujantys Gerdas Babarskas bei Benas Petreikis, iš rikiuotės iškritęs yra ir Vilniaus „Šviesos“ lyderis Valdas Drabavičius. Vis dar neaiški yra Jono Truchanovičiaus situacija, kuris šiuo metu yra išvykęs atgal į Prancūziją atlikti išsamesnių tyrimų. Jonas yra vienas iš dviejų Lietuvos rankininkų, rungtyniaujančių pajėgiausiame Europos čempionate – Čempionų lygoje.

Nepaisant visų praradimų komandos vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas teigia, jog komandos tikslai nesikeičia ir galvojama tik apie pirmą vietą grupėje.

„Žinoma, jog labai trūks visų šių žaidėjų. Reikia pripažinti, jog esame gana sudėtingoje situacijoje, ypatingai jeigu paaiškės, jog negali rungtyniauti Truchanovičius. Netekus jo ir Babarsko mūsų gynyba tikrai ženkliai susilpnėja ir reiks svaraus kitų žaidėjų indėlio. Nepaisant visų netekčių mūsų tikslas yra tik pirma vieta grupėje ir patekimas į kitą etapą“, – pranešime cituojamas A. Juškėnas.

Nors komandos pagrindas nuo praėjusio Europos čempionato atrankos etapo per daug nepasikeitė, vis tik korekcijų nacionalinėje rinktinėje yra. Anot vyriausiojo trenerio pirmiausia bandoma užkaišyti spragas, atsivėrusias po traumų.

„Jau draugiškame turnyre Lenkijoje išbandėme Mindaugą Tarcijoną, taip pat po pertraukos rinktinės marškinėlius užsivilko ir Vaidotas Grosas, tačiau jų pozicijos neatitinka iškritusių rankininkų. Traumą patyrus Benui Petreikiui reikės ieškot jam pamainos, kuria galėtų tapti Lukas Juškėnas. Nors žaidėjas dar jaunas ir turintis nedaug patirties, tačiau realu, jog jo paslaugų prireiks. Ignas Grigas ir Laurynas Palevičius turės krašte kompensuoti Valdo Drabavičiaus netektį. Turime šiek tiek laiko pasirengimui, per kurį ir bandysime iš naujo pritaikyti savąjį žaidimą“, -+ teigia A. Juškėnas.

Stovyklos metu Lietuvos rinktinė sužais vienerias draugiškas rungtynes su Klaipėdos „Dragūnu“, o sausio 12 dieną jau startuos pasaulio čempionato atrankoje – atrankos varžybas pradės rungtynėmis su Izraelio nacionaline.

Spalio 13-ąją lauks kova su Gruzija, o 14 d. – su Latvija.

Nors pastaruoju metu iš šių šalių būtent mūsiškiai demonstruoja geriausius rezultatus, tačiau A. Juškėnas įsitikinęs, jog visos komandos atvyksta su tikslu patekti į kitą etapą.

„Grupė gana lygi, todėl visų komandų tikslas čia yra vienas – patekimas į kitą etapą. Buvau nuvykęs stebėti Latvijos rinktinės draugiškų rungtynių Rygoje, ši komanda paliko tikrai gerą įspūdį. Tiesa, vis dar neaišku ar jie atvyks pačios stipriausios sudėties. Jau dabar aišku, jog Gruzija surinko viską, ką gali geriausio. Tai parodo, jog jie tikrai bandys pasinaudoti šiuo šansu. Izraelis yra gana didelis klaustukas, kol kas nepavyksta gauti jų paskutinių draugiškų rungtynių įrašų, tačiau ši rinktinė pastaruoju metu tikrai atrodė sustiprėjusi“, – komentavo A. Juškėnas.

2017 metų pasaulio čempionato atrankoje Lietuvos rinktinė grupėje užėmė trečiąją vietą, į priekį praleidusi Slovakijos bei Bosnijos ir Hercogovinos rinktines.


  2018-01-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt