P0

Kriminalai ir nelaimės

Moterį pražudęs vyras – vėl teisme

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-01-04


Vairuodamas girtas automobiliu moterį pėsčiųjų perėjoje užmušęs ukrainiečių tautybės klaipėdietis Aleksandras Zabolotnyj teisiamas ir dėl galimo aplaidaus apskaitos tvarkymo.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Iš atvirosios kolonijos pareigūnų į Klaipėdos miesto apylinkės teismą trečiadienį atgabentas vyras savo kaltę neigė ir tvirtino, kad iš laivų užterštus vandenis surenkanti bendrovė “Žuvitakis”, kuriai jis vadovavo, visą apskaitą vykdė teisingai, o tyrimą atlikę pareigūnai esą nesigilino į visas aplinkybes.

Bylos esmė

Baudžiamojoje byloje kaltinimą palaikantis prokuroras tvirtina, kad būdamas UAB “Žuvitakis”, kuri surinkinėjo pavojingas atliekas iš uoste esančių laivų, direktoriumi A. Zabolotnyj neužtikrino, kad bendrovės laivo “Jakai” žurnalai būtų pildomi tvarkingai, iš 15 kuro įpylimo atvejų esą užfiksuoti tik 4. Kaip pažeidimas minima ir tai, kad sunaudoto kuro kiekiai įrašyti tik pieštuku, nenurodyti pasirašantys asmenys. Konstatuojama, kad laive nebuvo rasta dyzelinio kuro likučių, nors pagal Mokesčių inspekcijai pateiktas deklaracijas jie turėjo būti.

A. Zabolotnyj teismui sakė kaltu neprisipažįstantis.

“Prie laivo atvykę pareigūnai tiesiai į akis sakė gavę signalą, kad mes 6-7 laivo tanke turime neoficialaus dyzelinio kuro. Pasakiau, kad nelegalaus kuro tikrai nėra. Viską atidarėme, ką prašė, pamatavo. Išvežė į laboratoriją. Ten buvo naftos atliekos, o ne dyzelinis kuras. Pagal ataskaitas Mokesčių inspekcijai viskas yra teisinga. Kuras tikrai buvo, bet darbinėse cisternose, jo neieškojo ir todėl nerado. Jiems oficialus kuras buvo neįdomus”, – aiškino kaltinamasis.

Kaip minimo patikrinimo pasekmė 2016 metais buvo pradėta administracinio pažeidimo byla, tačiau ji Klaipėdos miesto apylinkės teismo sprendimu buvo grąžinta Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybai, kad byla būtų papildyta, nes “tiksli skystojo kuro vertė buvo nenustatyta”.

“Mano nuomone, dėl to grąžinimo jie ir pradėjo kelti pretenzijas kuro, nes iki tol nesidomėjo”, – sakė A. Zabolotnyj.

Pražudęs moterį toliau vairavo girtas

A. Zabolotnyj visuomenės dėmesio akiratyje atsidūrė, kai jis automobiliu Statybininkų prospekte 2014-ųjų gruodį mirtinai sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią moterį ir pabėgo iš įvykio vietos.

Teismas jam už šį nusikaltimą skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiems metams. Tačiau A. Zabolotnyj netruko vėl “pasižymėti” – jis 2016 m. vasarą neblaivus (1,64 prom.) vairavo transporto priemonę ir nepateikė vairuotojo pažymėjimo. Vyras už tai sulaukė daugiau kaip 700 Eur baudos ir neteko teisės vairuoti transporto priemones pustrečių metų.

Šis nusižengimas tapo pretekstu Probacijos tarnybai kreiptis dėl realios laisvės bausmės paskyrimo už mirtimi pasibaigusį A. Zabolotnyj sukeltą incidentą. Pernai vasarį teismo sprendimu buvo panaikintas laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimas ir nuteistasis dvejiems metams pasiųstas į atvirąją koloniją.

Konstatuota, kad asmuo per šį laikotarpį be pateisinamos priežasties pažeidinėjo nustatytą bausmės vykdymo tvarką ir sąlygas, nepaisė draudimo vairuoti transporto priemones. Pažymėta, kad teismas, atidėjęs vyriškiui skirtos bausmės vykdymą, išreiškė pasitikėjimą juo bei suteikė galimybę bausmę atlikti laisvėje. Pasak teismo, ši aplinkybė neskatino atsisakyti netinkamo elgesio, jis parodytu pasitikėjimu piktnaudžiavo.

Tiesa, kai kurie teisininkai “Atvirai Klaipėdai” išreiškė įsitikinimą, kad ši bausmė tikrai yra per švelni, nes atviroji kolonija yra “praktiškai sanatorija”.


  2018-01-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt