P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Klestėjęs verslininkas skursta

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-01-08


Buvęs “Klaipėdos hidrotechnikos” ir keleto kitų įmonių savininkas Pranciškus Jurgutis per Probacijos tarnybą prašė Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų, kad šis pratęstų terminą 753 Eur įmokai į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą sumokėti.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Daugelio teismų slenksčius turėjęs minti P. Jurgutis 2013-aisiais Klaipėdos apygardos teismo buvo nubaustas už kyšio davimą buvusiam Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktoriui Alfonsui Šimkui. Teismas buvo konstatavęs, jog A. Šimkus 2006 metų sausį iš P. Jurgučio pareikalavo duoti jam kaip kyšį salone išsirinktą naują 117 tūkst. litų kainuojantį automobilį „Volvo S60″. Už tai buvo duotas pažadas, jog bus sudaryta galimybė kelioms įmonėms laimėti Savivaldybės rengiamus milijoninės vertės viešųjų pirkimų konkursus (P. Jurgutis tuo metu valdė ir įmonę “Klaipėdos keliai”).  P. Jurgutis vėliau suorganizavo „Volvo S60“ įsigijimą bei klastodamas ir pagamindamas netikrus dokumentus fiktyviai perdavė mašiną A. Šimkui.

Už kyšininkavimą ir nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimą A. Šimkus buvo nuteistas laisvės atėmimu 4 metams, o P. Jurgutis už papirkimą, dokumentų klastojimą ir turto iššvaistymą – pusketvirtų metų. Tačiau Lietuvos apeliacinis teismas 2016-ųjų pabaigoje paskelbė, kad pasikeitus įstatymams ir atsižvelgiant į teisiamųjų sveikatos būklę galima laisvės atėmimo bausmių vykdymą atidėti 2 metams. Kartu buvo nurodyta, kad P. Jurgutis į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą turi sumokėti 753 eurus, o A. Šimkus – 941 eurą.

Tačiau ir tokia sankcija P. Jurgučiui pasirodė per sunki, nors sumokėti baudą jis turėjo per metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo – iki 2017 m. gruodžio 22 d.

Klaipėdos apygardos probacijos tarnyba siūlė teismui atsižvelgti į nuteistojo prašymą ir pratęsti įmokos sumokėjimo terminą iki šių metų rugsėjo 30 dienos.

Teismo posėdžio metu nuteistasis P.  Jurgutis nurodė, jog įmokos nesumokėjo, nes nuosprendį skundė kasacine tvarka. Jo skundas buvo atmestas pernai  spalį, o per likusį laikotarpį jos nespėjo sumokėti dėl finansinių problemų.

Nuteistasis pabrėžė, kad turi nedarbingumą, niekur nedirba, turtas yra areštuotas kitoje byloje. Jį esą remia šeima, nes pats gauna tik apie 400 Eur nedarbingumo išmokas. Visgi P. Jurgutis teismui žadėjo įmoką sumokėti, esą tik reikia papildomo laiko.

Teisme Probacijos skyriaus atstovas prašė teikimą tenkinti, tačiau prokurorė siūlė terminą pratęsti tik 3 mėnesius.

Sprendimą byloje priėmęs teismo pirmininkas Svajūnas Bliudsukis pabrėžė, kad nedarbingumas, turto areštas ir antstolio vykdomi išieškojimai nėra naujos aplinkybės, jos buvo žinomos teismams, priimant sprendimu baudžiamojoje byloje, tačiau buvo atsižvelgta į tai, kad P. Jurgutis  kreipėsi į Probacijos tarnybą dar iki termino pabaigos, neatsisako vykdyti paskirtą bausmę. Todėl įmokos sumokėjimo terminas jam buvo pratęstas trims mėnesiams – iki balandžio 9 d.

Ši nutartis dar gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui.

 


  2018-01-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt