P0

Politika

Steigs Klaipėdos forumą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-01-10


Šį penktadienį, sausio 12 d., Klaipėdoje turėtų gimti naujas nepartinis politinis judėjimas  – Klaipėdos forumas, tačiau rinkimuose jis dalyvauti nežada.

Idėją steigti tokį judėjimą, kaip teigiama pranešime, padiktavo prieš dvejus metus sostinės inteligentijos įkurtas Vilniaus forumas.

Steigiamasis Klaipėdos forumo susirinkimas vyks Klaipėdos universitete šį penktadienį, 18 val.

Deklaracijoje, be kita ko, sakoma: „Praėjus ketvirčiui amžiaus po Nepriklausomybės atkūrimo, Klaipėdos miesto ir jo krašto gyventojai praranda teisę į sąžiningą ir orią savivaldą, o Lietuva vėl susiduria su egzistenciniais iššūkiais, keliančiais pavojų tautos ir valstybės būčiai bei išlikimui. Tinkamai atsakyti į šiuos iššūkius ir juos sėkmingai įveikti įmanoma tik pirmiausia juos aiškiai ir atvirai įvardijus. Tačiau mūsų mieste ir valstybėje tai daryti vengiama. Atvirą ir sąžiningą tiesos sakymą beveik visiškai užgožia ideologinis melas apie tikrąją krašto būklę. Šios propagandos esmę glaustai sutelkia ir iškalbingai atspindi nuolatos kartojamas lozunginis teiginys, kad dabartinė Lietuva yra saugiausia ir labiausiai klestinti per visą savo ilgaamžę istoriją. Tiesą apie tautos ir valstybės būklę nutylinti, slepianti ir iškraipanti propaganda skleidžiama piliečiams tuo metu, kai, siekiant pašalinti Lietuvai iškilusias ir vis augančias grėsmes, darosi ypač svarbu demokratiškai, atsakingai ir sąžiningai svarstyti gyvybiškai svarbius Lietuvos vidaus ir išorės reikalus“.

Teigiama, kad Klaipėdos forumas sieks ugdyti valstybinį politinį mąstymą visuomenėje, sutelkęs įvairių kartų Lietuvos ir Klaipėdos krašto likimui neabejingus mokslo, kultūros ir verslo pasaulio atstovus.

Deklaraciją pasirašo iniciatyvinės grupės nariai Arūnas Acus, Mindaugas Karalius, Mantas Macikas ir Steponas Jurevičius.

Arūnas Acus, paklaustas, ar forumas ketina dalyvauti 2019 m. Savivaldos rinkimuose atsakė, kad tokio tikslo nėra. Jis esą nedalyvaus ir Seimo rinkimuose.

“Mūsų tikslas paruošti jaunus žmones, kad jie po 20 metų dalyvautų politikoje”, – “Atvirai Klaipėdai” sakė A. Acus.

Steigiamasis Klaipėdos forumo susirinkimas vyks Klaipėdos universitete šį penktadienį, 18 val.


  2018-01-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt