P0

Fotoreportažai, Regionas

Brigadai “Žemaitija” – jau dveji

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-01-13


Sausio 12-ąją paminėtos antrosios Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ įkūrimo metinės.

Minėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis Klaipėdos Marijos Taikos karalienės bažnyčioje, kurias aukojo Klaipėdos įgulos vyresnysis kapelionas komandoras leitenantas Remigijus Monstvilas.

Brigados antrųjų veiklos metų minėjimo šventinėje rikiuotėje dalyvavo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, padalinių vadai ir kviestiniai svečiai.

Lauros Skiezgilienės nuotr.

Brigados vadas pulkininkas Artūras Radvilas pasveikino brigados karius, trumpai apžvelgė praėjusių metų veiklą ir padėkojo už metų pasiekimus. Rikiuotės metu brigados kariams buvo įteikti apdovanojimai, bei aukštesni kariniai laipsniai.

„Pirmieji, besikuriančios brigados gyvavimo metai nebuvo lengvi, tačiau ir antrieji atnešė nemažiau įvairių iššūkių. Brigadai teko susidurti su ypatingai svarbiais ir sudėtingais plėtros procesais. Vienas iš didžiausių iššūkių – Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono įkūrimas, parengta būtina infrastruktūra laikinoje dislokacijos vietoje Radviliškyje,  kurioje gruodžio 4 dieną tarnybą pradėjo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai. Šiandien batalione tarnaujantis šimtas jaunuolių – tai įrodymas, jog viską atlikome tinkamai.

Antrasis iššūkis – tai papildomų nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių kuopų ir jiems reikalingų sąlygų suformavimas LDK Kęstučio ir LDK Butigeidžio dragūnų batalionuose, bei tiesioginiame brigados pavaldume esančių Žvalgybos ir Prieštankinės kuopų. Ypač didelis ir svarbus jaunesniųjų vadų indėlis dirbant su pradėjusiais tarnauti jaunuoliais.

Trečias brigadai tekęs iššūkis – tai sistemingas kovinis rengimas ir eilė nacionalinio ir tarptautinio lygmens pratybų, skirtų karinei kompetencijai tobulinti. Visa tai leido brigadai pasiekti ganėtinai rimtą operacinį pajėgumą planuoti ir vykdyti įvairaus pobūdžio karines operacijas. Vasarą įvykęs brigados kovinės vėliavos įteikimas taip pat simbolizavo dar vieną reikšmingą Brigados istorijos etapą. Šiemet atlikti brigados plėtros žingsniai ypatingai padidino kariuomenės matomumą, sudarė sąlygas didesniam ir glaudesniam tarpinstituciniam bendradarbiavimui bei jaunimo pasirengimui krašto gynybai Žemaitijos regione“,  – Krašto apsaugos ministerijos pranešime cituojamas brigados vadas pulkininkas Artūras Radvilas.

Vienas iš kovinio rengimo renginių buvo tapo tarptautinės pratybos ,,Sąjungininkų dvasia VII“ Vokietijoje, JAV mokymo vadavietėje Europoje. Pratybų metu štabo kariams teko pademonstruoti savo gabumus vadovaujant skirtingų šalių ir funkcijų batalionams, veikiantiems realiame mūšio lauke.

Metų eigoje brigados vienetams teko bendradarbiauti su Čekijos ir Portugalijos rotacinių pajėgų kariais, dislokuotais Lietuvoje. Taip pat tęsiamas glaudus bendradarbiavimas su JAV Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos kariais.

INFORMACIJA

Šiuo metu brigadą „Žemaitija“ sudaro vadovybės štabas, štabo, ryšių, žvalgybos ir prieštankinė kuopos, bei trys batalionai: Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų (Klaipėdoje), Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų (Tauragės r.) ir Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas (Radviliškis). Šiais metais pradedamas formuoti ketvirtasis – Lietuvos kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas.


  2018-01-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt