P0

Politika, Svarbu

Klaipėdą ir Lietuvą pakeisti užsimojo be politikos (6)

Valdas Pryšmantas

Valdas Pryšmantas
2018-01-13


Penktadienį Klaipėdoje pasirašyta naujo judėjimo deklaracija – nors tai nepartinė organizacija, tarp jos užmojų yra ne tik pokyčiai mieste, bet ir didžiulės geopolitinės permainos.

Forumo deklaraciją pasirašo iniciatoriai M. Macikas (kairėje) ir M. Karalius. Valdo Pryšmanto nuotr.

Klaipėdos forumu pasivadinusi grupė prisistato kaip vietos intelektualus bei patriotus vienijanti nepartinė organizacija, kuri nedalyvaus nei savivaldos, nei Seimo rinkimuose, tačiau piliečių diskusijų pagalba parengs politikai jaunus žmones, kurie ir turėtų daryti permainas.

Jos, kaip teigiama forumo deklaracijoje, yra būtinos, kitaip Lietuva greitai nustos egzistuoti kaip savarankiška valstybė ar net apskritai išnyks: dabartinėje santvarkoje bus sunaikinta arba susinaikins ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai.

8 puslapių dokumente keliama abejonė valstybės ateities strategija, saugumu, svarstoma, ar Lietuva yra saugi žengdama koja kojon su NATO, ar ši organizacija, esant reikalui, apgintų mūsų šalį, kaip lietuvius riboja Europos Sąjunga, kaip narystė šioje bendrijoje veikia tautinį savęs suvokimą.

Užsimenama, kad mūsų šalyje netinkamai įvertintas Ukrainoje vykstantis konfliktas (visą deklaracijos tekstą galite rasti čia: deklaracija.)

Tiesa, judėjimas neigia, jog yra priešiškai nusistatę ES ar NATO atžvilgiu.

„Reiškiame norą diskutuoti apie Klaipėdos miesto padėtį paveldo, politikos srityse, taip pat diskutuoti, kokiomis priemonėmis Lietuva gali išlaikyti savo suverenumą ir identitetą būdama ES nare.  Nesame prieš ES ir NATO, anaiptol, norime proveržio, kad Lietuva, būdama šių organizacijų nare, taptų stipresnė nei bet kada anksčiau“, – teigė vienas iš iniciatorių M. Macikas.

„Pagrindinis mūsų tikslas – siekti esminio tautos, valstybės ir klaipėdiečių-klaipėdiškių atsinaujinimo, kuris yra būtina Lietuvos išlikimo šiuolaikiniame pasaulyje sąlyga. Šį tikslą įgyvendindami gaivinsime ir ugdysime šiuo metu sunykusią ir merdinčią politinę lietuvių tautą, vėl pajėgsiančią būti savarankišku politikos ir istorijos subjektu ir pasiruošusią tapti nepriklausomos ir demokratinės Lietuvos valstybės atkūrėja ir suverenu“, – deklaracijoje nurodomas veiklos siekis.

Forumo iniciatoriai įsitikinę, kad grėsmingą dabartinę padėtį pagerins ne dabartinė politika ir ateities strategija, o patriotiškų piliečių forumai.

Klaipėdoje jį steigti sumanė Mindaugas Karalius, Arūnas Acus, M. Macikas ir Steponas Jurevičius, kurie suformavo pagrindinius forumo principus, ieškojo ir pakvietė prisijungti bendraminčius.

Į iniciatyvinės grupės kvietimą steigti forumą penktadienį atsiliepė ir deklaraciją pasirašė vos keli žmonės, tarp kurių – verslininkas, studentas, gimnazistas, Klaipėdos universiteto profesorius, uostamiesčio savivaldybės tarnautoja, pensininkas, valdančiosios politinės partijos narys.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Steigiamojo susirinkimo dalyviai. Valdo Pryšmanto nuotr.

Tikimasi, kad, laikui bėgant, forumo dalyvių gretos išaugs, o idėjos skambės garsiau.

Organizacija bent kurį laiką veiks neregistruota registrų centre – jos steigėjai suabejojo, ar piliečių susirinkimams apskritai būtina tai daryti.

Panašus forumas ne vienerius metus veikia ir Vilniuje.


  2018-01-13

  6 komentarai “Klaipėdą ir Lietuvą pakeisti užsimojo be politikos”

  1. Avatarkelvin williams (IP: 207.154.244.82)

   Kelvinas Viljamsas yra mano vardas Aš čia, norėdamas pasidalinti savo patirtimi apie tai, kaip aš turiu turtingą prieš 2 mėnesius. Aš gavau mano blanką ATM kortelę iš “CLOUD TECH”. Mano tuščia banko kortelė gali išimti € 2,000 kasdien. Aš gavau iš jo praeitą savaitę ketvirtadienį ir dabar turiu 7 000 eurų nemokamai. Kortelė pašalina pinigus iš bet kurių bankomatų, ir čia nėra jokio pavadinimo, nėra atsekamumo ir dabar aš turiu pinigų verslui ir pakankamai pinigų man ir mano šeimai. Man labai malonu, kad sutiko CLOUD HACKERS, nes sutikau kai kuriuos žmones anksčiau ir jie negalėjo man padėti. Bet dabar aš laimingas. “CLOUD HACKERS” išsiuntė kortelę per “DHL” ir gavau ją. jis teikia žmonėms pagalbą, net jei tai neteisėta, bet tai labai padeda, niekas nepasikrauna. Kortelė veikia visose šalyse. CLOUD HACKERS el. Pašto adresas yra cloudatmhackers@gmail.com

  2. AvatarVisaginietis (IP: 5.20.176.207)

   Originaliai parasyta, galeciau skaityti visa diena 🙂

  3. AvatarByncKeno (IP: 185.36.102.114)

   This message, is matchless))), it is very interesting to me 🙂
   coquettishness

  4. AvatarSimona (IP: 88.119.117.29)

   Kokie dar vatnikai. Juk skelbia, kad yra už ES ir NATO, tik siekia diskutuoti įvairiomis temomis.

  5. AvatarVytautas (IP: 85.165.28.18)

   Vatniku burelis. Geda!!!!

  6. AvatarNojus (IP: 78.56.216.204)

   Apgailėtini menkystos. Gerai, kuomet pasiviešina. Mūsų nesuklaidinsite ir į Rusijos glėbį nesugrąžinsite, neeikvokit laiko.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt