P0

Orai

Įspėja apie artėjančią pūgą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-01-16


Apie artėjančią pūgą įspėjo ne tik pirmadienį mūsų kalbinta Jūrinių prognozių grupės budinti sinoptikė Elvyra Latvėnaitė, bet ir antradienį pranešimą išplatinusi Klaipėdos miesto savivaldybė. Jos pranešime sakoma: “Sausio 16-os vakare (16–21 val.) pradedant vakariniais rajonais kils pūga. Naktį iš sausio 16-os į 17-ą sningant ir pučiant stipriam pietryčių vėjui (gūsiai – 15–20 m/s) pūga numatoma daugelyje rajonų. Gyventojus raginame išlikti budriems”.

“Dėl stipraus vėjo oras bus žvarbus, nemalonus, o jutiminė temperatūra bus gerokai žemesnė už faktinę”, – dar pirmadienį sakė sinoptikė. Jos prognozėmis, vėjas gūsiuose gali siekti iki 23 m/s.

Trečiadienį galima lijundra, bus slidu. Palmiros Mart nuotr.

Pūga turėtų siautėti ir trečiadienio naktį, bet jau trečiadienio dieną vėjas keis kryptį, ims pūsti nuo jūros ir pamažu rims iki 6-10 m/s. Dėl to dieną sniegą greičiausiai pakeis šlapdriba, galima lijundra, bus slidu. Vairuotojai turėtų kelyje elgtis atsargiai, laikytis saugaus greičio, pataria sinoptikė.

Ketvirtadienio naktis numatoma rami, tačiau dieną nuo Didžiosios Britanijos atslinks naujas galingas ciklonas, kuris atpūs vėl iki 15-20 m/s sustiprėjusį šiaurės  vakarų vėją ir negausius kritulius. Diena bus permaininga, vyraus maždaug nulinė temperatūra. Į pavakarę šlapdribą turėtų keisti sniegas, temperatūra kris.

Penktadienį ir ateinantį savaitgalį orai turėtų būti ramesni, žiemiški, bet, pasak sinoptikės, dėl ciklonų kaitos tiksliai prognozuoti orus taip toli į priekį yra sunku.

“Žodžiu, atėjo tikra žiema, bet pajūryje kol kas ji nebus maloni”, – apibendrino E. Latvėnaitė. Kartu sinoptikė įspėjo, kad kol kas dar lipti ant užšalusių tvenkinių ledo yra pavojinga ir draudžiama.


  2018-01-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt