P0

Regionas

Rajonas žada remti Slengių bažnyčios statybą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-01-19


Darbo grupė, sudaryta iš Klaipėdos rajono vadovų ir Tarybos narių, diskutavo dėl Slengių bažnyčios statybos darbų. Slengių parapijos klebonas Viktoras Daujotis jai pristatė, kokie darbai buvo atlikti nuo 2010 metų, kaip buvo panaudotos Savivaldybės skirtos lėšos bei pristatė lėšų poreikį likusiems bažnyčios statybos darbams 2018 m.

Anot savivaldybės pranešimo, išklausę kleboną politikai išreiškė palaikymą ir iš principo pritarė tolimesniems bažnyčios statybos darbams. Pasak jų, bus bandoma ieškoti lėšų Savivaldybės biudžete ir taip prisidėti prie darbų baigimo. Mero Vaclovo Dačkausko teigimu, būtų galima kalbėti apie 60 tūkst. eurų dydžio finansavimą. Skirtos lėšos padėtų atlikti kai kuriuos statybos darbus – įstatyti langus, duris ir kt. Galutinį sprendimą dėl prisidėjimo prie Slengių bažnyčios statybos priims Taryba.

Vietoje, kur iškils bažnyčia, jau pakloti pamatai, atvestos komunikacijos. Teigiama, kad statybos darbams baigti reikia dar 120 tūkst. eurų. Šiuo metu parapija turi daugiau nei 35,6 tūkst. eurų. Prie statybos darbų prisideda ir verslo atstovai, parapijiečiai. Pasak Slengių parapijos klebono, Telšių vyskupija planuoja iš sukauptų lėšų prisidėti 10 tūkst. eurų, tačiau reikės ir privačių asmenų, verslo pagalbos. Statybos darbus tikimasi pradėti pavasarį.

Slengių bažnyčia turėtų iškilti šalia Slengių kapinaičių. Tai bus 300 kv. m. medinė, čerpėmis dengtu stogu bažnyčia, kurioje suplanuotos 99 sėdimos vietos, o vargonams ir giesmininkams – balkonas. Projekte numatyta ir atskira salė bendruomenės renginiams.

Slengių parapijos klebonas teigė, kad bažnyčioje lankysis žmonės iš Slengių, Mazūriškių, Trušelių, Gindulių, Radailių, Klipščių, Aukštkiemio, Klemiškės I ir II kaimų. Šiuo metu šv. Mišios vyksta Ginduliuose, buvusios bibliotekos patalpose.

Statomoje bažnyčioje, pasak klebono, bus išlaikoma medinė architektūra, bus bandoma atspindėti ir kuršių kultūrą. Klebonas tikisi, kad šv. Kalėdų Mišias jau bus galima aukoti naujoje, nors iki galo dar ir neužbaigtoje, bažnyčioje.


2018-01-19

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt