P0

Verslas

2018-ieji – ypatingos kavos metai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-01-20


“Susitinkam kavos?” – tai jau tampa tokiu įprastu posakiu, kad neretai pakeičia tradicinį „labas“.

Išties, kas gali būti geriau už puodelį garuojančios kvapnios kavos ankstų rytą ar trumpam susitikus  seniai matytą bičiulį.

Kavos skrudintojų įmonės „Huracán Coffee“ vadovas Vytautas Kratulis jums nori pasiūlyti ne bet kokios, o ypatingos kavos.

Pasaulis atranda išskirtinę kavą

„Praėjusiais metais pasaulyje savo pozicijas stiprino vadinamosios „specialty“ kavos segmentas. Ji skverbiasi į vis daugiau šalių, miestų, viešbučių, restoranų, kavinių ir namų. Tai pastebima ir Lietuvoje, o kad žmonės dažniau rinkosi išskirtinės kokybės kavą, rodo ir mūsų įmonės praėjusių metų rezultatai, užtikrintai didėjantys tokios kavos pardavimai. Pavyzdžiui, kavos pupų pardavimai didėjo 12 proc., o juodos ir espreso kavos, skaičiuojant puodeliais, mūsų kavinėse išgerta 14 proc. daugiau nei 2016-aisiais “, – pranešime cituojamas V. Kratulis.

Jungtinės Amerikos Valstijos skaičiuoja, kad viešbučių, restoranų ir kavinių segmente tokios kavos pardavimai priartėjo prie 40 proc. visos juose parduodamos kavos. Tuo tarpu sparčiai auganti „specialty“ žaliavos tiekimo kompanija Norvegijoje atsirado ir auga iš naftos industrijos pinigų.

Stiprėja kavos madas Europoje diktuojantys miestai, tokie kaip Hamburgas ir Berlynas. Senų vartojimo tradicijų miestas Paryžius jau turi gana aktyvią specializuotų kavos vietų ir kavos skrudintojų, baristų bendruomenę. Azijoje japonai ir netgi kinai tampa rimtais ypatingos kavos medžiotojais ir aršiais konkurentais išskirtinės kavos aukcionuose. Beje, Japonijoje, tradicinės arbatos šalyje, jau devintus metus iš eilės kavos visgi išgeriama daugiau.

Neanoniminė kava

„Huracán Coffee“ teigia besilaikanti praktikos vietoje bendrauti su kavos augintojais, mokėti jiems premijas, atsirinkti tai, kas geriausia, ir varžytis dėl geriausios kavos maišų pasauliniuose aukcionuose. Visa tai esą davė savo vaisių – į „Huracán Coffee“ pernai atkeliavo kavos maišai net iš 33 skirtingų nedidelių Lotynų Amerikos ir Afrikos kavos ūkių. Teigiama, kad šių „specialty“ kavos rūšių skaičius buvo didžiausias per visus 18 įmonės gyvavimo metų.

„Kava, kuria mes prekiaujame, nėra anoniminė – nežinia kur ir kaip užauginta, kaip kad komercinė kava blizgančiose pakuotėse, kai nežinoma jos kilmės vietovė, vadinasi, ir auginimo sąlygos, įskaitant ir naudotas trąšas. Mūsų kavos kilmė yra lengvai atsekama ir nurodoma, mes apie ją žinome viską, neretai ir ją užauginusio ūkininko vaikų vardus. Kad kavos mėgėjai tai vertina, rodo ir išaugę mūsų pardavimų skaičiai“, – sako V. Kratulis.

„Huracán Coffee“ vadovas neabejoja, kad 2018-aisiais daugės nebenorinčių atsispirti „specialty“ kavos skoniams, o jos paieškos bus vėl susijusios su naujomis kelionėmis ir atradimais.

INFORMACIJA

“Huracán Coffee” – šviežios kavos ekspertai, nuo 1999 m. kavos aistruoliams siūlantys tik rinktinę, savo pačių skrudintą kavą. „Huracán Coffee“ vykdo mažmeninę ir didmeninę prekybą kavos pupomis, arbata. Taip pat yra oficialūs aukščiausios kokybės kavos įrangos atstovai Lietuvoje bei Baltijos šalyse ir puoselėja gurmaniškos kavos kultūros tradicijas. „Huracán Coffee“ tinklą sudaro 10 kavinių-kavos parduotuvių. Įmonės  įkūrėjas ir vadovas Vytautas Kratulis yra tarptautinių kavos čempionatų teisėjas, ekspertas ir keliautojas, produkciją perkantis tiesiogiai iš Brazilijos, Salvadoro, Bolivijos, Meksikos ir kitų pasaulio šalių, auginančių ypatingos kokybės kavą.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

 


2018-01-20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt