P0

Miestas, Svarbu

Nemuno gatvės epopėja tęsiasi

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-01-23


Mažiausiai septynerius metus iškeldinimo laukiantys visiškai šalia geležinkelio bėgių esančiuose Nemuno g. 113 ir 133 namuose gyvenantys žmonės vis dar maitinami pažadais.

Uosto direkcijos vadovas tvirtina, kad visos sprendimo gijos yra Savivaldybė rankose, o Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, nors ir nevardina konkrečių terminų, tačiau tikina, kad “sprendimo kontūrai matosi labiau nei bet kada”.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Lapkričio pabaigoje Giruliuose vykstant bendruomenės susitikimui su Uosto direkcijos atstovais dėl išorinio uosto projekto, Nemuno g. 113-ojo namo gyventojas Egidijus Stupuras sakė norįs perspėti, kad pažadai būna labai gražūs, bet jie nevykdomi. Reaguodami į šią repliką Uosto direkcijos atstovai teigė, kad šios problemos sprendimo būdas jau rastas ir, ko gero, sausį gyventojai turėtų sulaukti gerų žinių.

Tačiau kai “Atviros Klaipėdos” žurnalistas dabar pasiteiravo E. Stupuro, ar kas nors pasikeitė, jis tik patraukė pečiais.

Uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus savo ruožtu “Atvirai Klaipėdai” teigė, kad ši institucija nuo pat 2013 metų nesikrato atsakomybės dėl problemos sprendimo ir siūlo, kad miestas panaudotų dalį jam uosto skiriamų pinigų. Anot A. Vaitkaus, viskas dabar yra miesto rankose.

Beje, praėjusią savaitę vykusios spaudos konferencijos metu Uosto direkcija informavo, kad yra įsipareigojusi 2017-2020 m. miestui skirti beveik 4 mln. eurų, už kuriuos numatoma tvarkyti Jūrininkų prospektą, Pamario, Tilžės, Mokyklos gatves, Statybininkų prospektą. Pernai Klaipėdos savivaldybė esą panaudojo tik apie 460 tūkst. Eur.

Martyno Vainoriaus nuotr.

“Šitų namų problema tikrai nėra užmiršta, jos sprendimas dabar kaip tik įgauna naują kontūrą. Panašu, kad Savivaldybei reikės imtis vieno ar kito būdo, bet finansavimo schema bus suneštinė, sudėtinė. Noriu pasidalinti tikėjimu, kad Savivaldybė imdamasi procedūrinių dalykų bus užsitikrinusi finansavimą iš įvairių finansavimo šaltinių, kurie yra suinteresuoti šios problemos išsprendimu”, – “Atvirai Klaipėdai” sakė meras, bet nenorėjo įvardinti, kas gi bus tie finansiniai donorai.

Jis nesiėmė kalbėti ir apie konkrečius terminus, “nes yra procedūriniai dalykai, kurie ne visada tiksliai prognozuojami”.

“Galiu užtikrinti, kad sprendimo link judama kaip niekada aktyviai”, – tikino V. Grubliauskas.


  2018-01-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt