P0

Kultūra

Pilsoto pilys: nuo vaiko iki bobutės

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-01-23


„Egilis buvo apsiginklavęs taip pat, kaip ir Torolvas, jis segėjo kardą, kurį jis vadino Angimi; tą kardą jis buvo įgijęs Kuršių žemėje; tai buvo be galo geras ginklas”.

Denisas Nikitenka prieš knygos pristatymą, autorės nuotr.

Tai ištrauka iš skandinaviškos sagos, o citata paimta iš leidinio “Pilsoto žemės pilys”, apie kurį sukosi kalba antradienio vakarą Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje.

Čia gausiai susirinkę klaipėdiečiai, tarp kurių buvo ir nemažai jaunų žmonių, išgirdo leidinio sumanytojo ir sudarytojo žurnalisto bei kraštotyrininko Deniso Nikitenkos pasakojimą apie šios knygelės atsiradimo aplinkybes bei nedidelio pajūrio ruožo – vadinamosios Pilsoto žemės – piliakalnius. Jų, palyginti kad ir su Kretingos rajone išlikusiais 24-iais, yra likę vos keli, bet jie visgi yra reikšmingi čia gyvenusios karingosios senosios kuršių genties gyvenimo ir buities liudininkai.

Pasak entuziastingojo kraštotyrininko, ši knyga skirta visiems žmonėms – nuo vaiko iki bobutės‚ joje žinių ras ir tie, kurie neturi jokio supratimo apie piliakalnius ar kuršius, ir, vylėsi autorius, galbūt net ir rimti tyrinėtojai.

O kad pats žurnalistas yra puikus ne tik rašytinio, bet ir pasakojamojo žanro meistras, turėjo progos įsitikinti visi, nepatingėję ateiti į leidinio pristatymą.

Šis renginys, pasak Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriaus Jono Genio, yra baigiamasis praėjusių – Piliakalnio metų – akcentas, nors knygelės autoriui piliakalnių metai yra nesibaigiantys, kupini ieškojimų ir galbūt – naujų atradimų bei naujų leidinių.

Nedidelį, gražiai ir gausiai iliustruotą, lengva, vaizdinga kalba parašytą leidinį 600 egz. tiražu išleido S. Jokužio leidykla

 


  Kultūros straipsnių vidus

  2018-01-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt