Švietimas

Priėmimas į mokyklas: Savivaldybė vėl primena laiškus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-01-23


Artėjant vasario 19-ajai, kai šiemet prasidės priėmimas į Klaipėdos bendrojo ugdymo mokyklas, uostamiesčio savivaldybė antradienį išplatino pranešimą, kuriame vėl ragina prašymus į mokyklas siųsti registruotu paštu.

„Norint pateikti prašymą, fiziškai atvykti į mokyklą tikrai nėra būtina. Nors komisija, sudarydama sąrašus, vertina ir prašymo pateikimo datą, tėveliai, kurie siųs prašymus registruotu paštu, tikrai nenukentės, nes visi prašymai, į mokyklas išsiųsti iki vasario 19-osios, taip pat ir su vasario 19-osios pašto antspaudu bus užregistruoti pirmiausiai. Tokie prašymai konkretaus numerio neturės – visi bus vertinami kaip gauti vasario 19-ąją. Po paštu gautų prašymų rikiuosis prašymai, kuriuos pateiks į mokyklas vasario 19-ąją ir vėliau atėję tėvai“, – pranešime cituojama Klaipėdos mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė, nors tokią tvarką miesto Taryba dar tik svarstys šį ketvirtadienį.

Teigiama, kad pasibaigus prašymų pateikimo terminui, visus juos vertins ir eilę sudarinės priėmimo komisija. Vaikai į mokyklas bus priimami, atsižvelgus į faktinę gyvenamąją vietą, mokyklas galima rinktis ir pagal individualius švietimo poreikius. Jei konkrečioje mokykloje bus gauta daugiau prašymų nei yra vietų, bus vadovaujamasi ne tik prašymo pateikimo data, bet ir tvarkos apraše numatytais pirmumo kriterijais – prioritetą turės našlaičiai, vaikai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, taip pat vaikai, kurių broliai ir seserys jau mokosi toje mokykloje pagal mokyklai, bet jei jie priklauso priskirtam mikrorajonui.

Teigiama, kad tarp mokyklų bus derinami prašymus įregistravusių asmenų sąrašai.

Žadama, ypatingas dėmesys bus skiriamas moksleivio gyvenamajai vietai – siekiant nustatyti realią gyvenamąją vietą gali būti organizuojama gyvenamųjų vietų patikra, prašoma pateikti papildomus dokumentus: nuomos sutartis, pažymą apie įsigytą nekilnojamąjį turtą, mokėjimo kvitus už suteiktas komunalines paslaugas ir panašiai.

Priimant į netradicinio ugdymo klases, bus atsižvelgiama į motyvacijos vertinimo rezultatus.

Pabrėžiama, kad prašymo pateikimo data neturės jokios įtakos patekimui pas konkretų mokytoją – teisės aktai nenumato galimybės rinktis konkrečių pedagogų, klasės komplektuojamos atsižvelgiant “į kitus kriterijus”.

Jei tėvai nesutiks su mokyklos priėmimo komisijos sprendimu, galės kreiptis į komisiją, kurią sudarys savivaldybės tarybos, administracijos, mokyklų vadovų asociacijos, Vakarų Lietuvos tėvų forumo atstovai. Ši komisija, prieš priimdama sprendimą, dar kartą įvertins visas aplinkybes, komisija taip pat nagrinės tvarkos apraše nenumatytus atvejus.

Priėmimas į 2–10 klases bei II–IV gimnazines klases prasidės nuo vasario 21 d. Teikiant prašymus mokytis šiose klasėse galios analogiška tvarka kaip ir priimant į 1-ąsias ir I gimnazines klases. Iki vasario 21-os išsiųsti, taip pat su vasario 21 dienos pašto antspaudu prašymai bus užregistruojami pirmiausiai.

Norint mokytis Klaipėdos bendrojo ugdymo mokyklose, prašymus reikia pateikti iki birželio 9 dienos, prašymai bus nagrinėjami ir sąrašai formuojami birželio 10–25 dienomis.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Prašymus į mokyklas-darželius bei netradicinio ugdymo klases reikia pateiki iki balandžio 30 dienos, čia pagrindinis priėmimas vyks gegužės 1–20 dienomis.

Pasibaigus pagrindiniam priėmimui, bus vykdomas priėmimas į laisvas vietas.

Prašymų formos bei informacija apie kitus priėmimo dokumentus bei mokykloms priskirtas aptarnavimo teritorijas skelbiama mokyklų interneto svetainėse. Prašymus už vaikus iki 14 metų mokykloms turi pateikti vienas iš tėvų, globėjų ar rūpintojų. 14–18 metų asmenys prašymus jau gali pateikti patys, turėdami vieno iš tėvų, globėjų ar rūpintojų rašytinį sutikimą.

Prašymus galima teikti į kelias mokyklas, tačiau tokiu atveju būtina nurodyti kitas pasirinktas mokyklas.


2018-01-23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt