P0

Regionas

Saugo nykstančius jūrinius erelius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-01-23


Klaipėdos rajono savivaldybė jau keletą metų iš dalies finansuoja jūrinių erelių stebėjimą, žiedavimą, lizdų tikrinimą Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje. Tam kasmet skiriama 900 eurų, sakoma rajono Savivaldybės pranešime.

Žieduotas jūrinio erelio jauniklis. D. Dementavičiaus nuotr.

Jūrinių erelių perėjimo sėkmingumo natūraliuose ir dirbtiniuose lizduose tyrimų rezultatai parodė, kad Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje 2017 metais buvo žinomos penkios jūrinių erelių poros. Šie paukščiai perėjo Šlikių, Kukuliškių, Svencelės ir Tyrų pelkės miškuose.

Svencelės pelkės pakraštyje perinti erelių pora – nauja rajono teritorijoje. Iki šiol ši lizdavietė nebuvo žinoma. Taip pat lauko darbų metu patikrinti visi žinomi natūralūs jūrinių erelių lizdai, kurie buvo surasti ankstesniais metais. Surastas dar vienas naujas jau žinomos jūrinių erelių poros atsarginis lizdas netoli Karklės, Kukuliškių miške, Pajūrio regioniniame parke.

„Klaipėdos rajono teritorija ypatinga ne tik dėl to, kad driekiasi ir palei Baltijos jūrą, ir Kuršių marias, bet ir todėl, kad čia ištisus metus galime išvysti jūrinius erelius. Todėl, lankydamiesi mūsų rajono Kukuliškių, Šlikių, Svencelės, Tyrų pelkės ar Kliošių miškuose, nepamirškite pakelti akių aukštyn į dangų – galbūt jums pasitaikys galimybė išvysti įspūdingą jūrinį erelį ar itin aukštai medžiuose esantį jo lizdą. Lizdai yra taip aukštai, kad norint juos pasiekti reikalinga aukštalipių įranga. Ieškant lizdų, pasitelkiama ir savanorių informacija apie pastebėtus erelius. Rajono gamta – išskirtinė, todėl mūsų pareiga – ją saugoti“, – pranešime cituojama rajono vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Jūriniai ereliai laikomi gamtos sanitarais, jie maitinasi ne tik žuvimi, bet ir miško gyvūnija. Iš viso Lietuvoje peri 150–170 jūrinių erelių porų.

Jūriniai ereliai – tarptautiniu mastu saugoma plėšriųjų paukščių rūšis, įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą.

 


  2018-01-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt