P0

Svarbu, Švietimas

Priėmimas į mokyklas: nelieka eilių numerių

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-01-25


Klaipėdos miesto taryba vienbalsiai patikslino nemažai painiavos sukėlusį praėjusio mėnesio savo sprendimą dėl priėmimo į mokyklas tvarkos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Numatyta, kad prašymų registravimo knygoje neliks grafos „eilės numeris“. Čia bus tik pildymo data, asmeniškai pateikto prašymo įregistravimo data, registruotu laišku pateikto prašymo įregistravimo (išsiuntimo) data ir kiti asmeniniai duomenys.

Visi iki oficialaus priėmimo starto – vasario 19 dienos – išsiųsti laiškai bus traktuojami vienodai, nesvarbu, kokia jų išsiuntimo ar gavimo data, dar kartą patikino Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

Švietimo vidus

Pasak jos, jei nutiktų taip, kad susiklosto situacija, jog reikia spręsti, kuris tą pačią dieną pateiktas identiškus kriterijus atitinkantis prašymas yra tenkinamas, tokius atvejus labai išsamiai nagrinės priėmimo komisija.

“Komisijos priedermė yra įvertinti visus faktorius ir sudaryti eilę. Prie Savivaldybės dar yra sudaryta komisija, į kurią galės kreiptis tėveliai, jei matys, kad pažeistos jų teisės. Teisingumą užtikrinsime mes visi skaidrumo principu”, – teigė vicemerė Judita Simonavičiūtė.

Tačiau konservatorius Arūnas Barbšys sakė, jog priėmimo komisijos sprendimai visgi išlieka spraga, rimtai neįvertinta antikorupciniu požiūriu.

Apie painiavą, kurią sukėlė pirminis, gruodžio mėnesį priimtas miesto Tarybos sprendimas ir po jo sekę Savivaldybės administracijos veiksmai, dar prieš posėdį iš Klaipėdiečių tribūnos priminė Vakarų Lietuvos tėvų forumo atstovė Gabrielė Burbulytė-Tsiskarishvili. Su visu jos pasisakymo tekstu galima susipažinti čia.


  2018-01-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt