P0

Miestas, Svarbu

Paukščių tako kopose nebus (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-01-27


Klaipėdos valdžios norams nuo I iki II Melnragės nutiesti vadinamąjį „Paukščių taką” raudoną šviesą uždegė Aplinkos ministerija.

Apie tai susitikimo su melnragiškiais metu informavo BĮ “Klaipėdos paplūdimiai” direktorius Virginijus Urbonas (nuotr.).

“Aplinkos ministerija pateikė neigiamą atsakymą, kad tai būtų invazija, vizualinė tarša. Aš esu įsitikinęs, kad tai būtų buvęs puikus turistų traukos taškas”, – sakė jis.

Jei būtų buvusi realizuota pernai gimusi idėja, ant kopagūbrio būtų buvęs tiesiamas apie 2,3 km ilgio medinis takas. Tada teigta, kad jis būtų sutvirtinęs kopas, apsaugojęs augmeniją nuo trypimo ir leidęs suvaldyti po kopas klaidžiojančių žmonių srautus.

Taką planuota tiesti ne tiesiai, o vingiais, aplenkiant didesnes kopas. Ir neįgaliesiems pritaikyto tako viduryje projektuotojai siūlė įrengti apžvalgos aikštelę-poilsio zoną su suoliukais poilsiautojams.

V. Urbonas buvo sakęs, kad tokio tako įrengimas galėtų atsieiti apie 400 tūkst. eurų.

Aplinkos ministerijos viceministro Martyno Norbuto pasirašytame atsakyme teigiama, kad tokia krantotvarkos priemonė nėra numatyta Pajūrio juostos tvarkymo programoje 2014-2020 m.

“Aplinkos ministerijos specialistų nuomone, iškelti perėjimo lieptai ne tik neapsaugotų teritorijos nuo poilsiautojų srautų, bet ir galėtų tapti vizualinės taršos objektu gamtiniame kraštovaizdyje”, – rašoma atsakyme.

Kartu pažymima, kad I ir II Melnragės pajūrio ruožto perspektyvos ir krantotvarkos priemonės priklausys nuo to, kokį plėtros variantą pasirinks Klaipėdos uostas.


  Miesto straipsnių vidus

  2018-01-27

  4 komentarai “Paukščių tako kopose nebus”

  1. AvatarMarija Kalendė (IP: 88.119.32.152)

   Tam matyt ir draudžia, kad galėtų savo tikslų pasiekti.

  2. AvatarPensininke (IP: 86.38.184.170)

   Siuo metu jau yra padarytas Pauksciu takas kopose, tik is smelio ir bereikia sukalti tik medinius takus. Aplink kopas telkso vanduo, todel zmoniu srautai vaikscioja kopomis ir jas ardo negailestingai to net nesuprasdami. Ka veikia Klaipedos aplinkosaugininkai?

  3. AvatarAnonimas (IP: 86.38.184.170)

   Kuo giliau į mišką, tuo daugiau skeletų. Valdininku armija kalba išmokta be atsakomybės biurok

  4. AvatarAlina Andronova (IP: 78.61.173.162)

   Na ir KLOUNAI dirba Aplinkos ministerijoje. O uosto plėtra “ne invazinė ir žalojanti gamtą”???????

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt