P0

Kriminalai ir nelaimės

Vagystė iš buto: nesireklamuokite socialiniuose tinkluose

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-01-30


Praėjusią parą Klaipėdos apskrities policijos kriminalinių įvykių suvestinėje užregistruotas nusikaltimas, kuris galimai padarytas dėl keturiolikmečio neatsargumo, praneša policija.

Vaikinui prieš porą dienų savo socialinio tinklo profilyje nurodžius tikslią datą ir laiką, kada nori išvykti į kitą miestą ir ieškojus vairuotojo, galinčio ten nuvežti, jo tėvas rado butą išlaužta spynos šerdimi, apvogtą ir pasigedo įvairių daiktų.

Policijos pareigūnai primena, koks neatsargus yra toks elgesys socialiniuose tinkluose ir pataria, prieš skelbiant bet kokią informaciją elektroninėje erdvėje, pagalvoti apie galimas pasekmes. Negalima dalintis svarbia asmenine informacija, žiniomis apie savo šeimą ar draugus, ypač namų adresais, telefonais ir kt.

Negalima viešinti, kada išvykstama iš namų, kur ir kiek laiko bus praleista arba atostogauta, kelti į tinklus kitose šalyse tuo metu daromų nuotraukų, parodančių, kad žmogaus ar šeimos šiuo metu nėra namuose.

Neatsargu netgi būnant savo šalyje ar mieste siųsti socialinių tinklų draugams, kartais gal net nepažįstamiems, pranešimus, kad esate vienoje ar kitoje vietoje.

Be to, suvestinėje paviešintas įvykis ragina pasaugoti tiek nepilnamečius, tiek suaugusiuosius nuo dar vieno pavojaus: naudotis nepažįstamų vairuotojų paslaugomis.

Policija ragina nepasitikėti atsitiktinio vairuotojo įgūdžiais, esą nepažįstamojo vairavimas gali būti pavojingas jūsų gyvybei ar sveikatai. O gal, teigiama pranešime, jis yra linkęs nusikalsti žmogus, iš kurio galima laukti bet ko?

Taip pat pranešime įspėjama, kad mokėdami pinigus nelegaliai vežimo paslaugas teikiančiam žmogui, skurdinate valstybę ir remiate tą, kuris nusižengia įstatymams.


  2018-01-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt