P0

Švietimas

Kadetų mokykla: vis dar diskutuojama

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-01-31


Apie būtinybę Klaipėdoje turėti Kadetų mokyklą viešojoje erdvėje kalbama jau nebe pirmą kartą, tačiau nei konkreti jos steigimo data, nei būsimas pavaldumas, nei vieta iki šiol lieka neaiški.

Klaipėdos mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė „Atvirą Klaipėdą“ informavo, kad darbo grupės Kadetų mokyklos steigimo klausimais atstovai praėjusią savaitę lankėsi Seime, kur susitiko su Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku Eugenijumi Jovaiša bei Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) atstovais.

Kadetų mokyklose derinamas bendrasis ugdymas ir ikiprofesinis jūreivystės, laivininkystės disciplinų mokymas, autorės nuotr.

„Esminis dalykas, kuris tame susitikime buvo akcentuotas, tai Kadetų mokyklos samprata, kuri dar nėra patvirtinta. Dėl jos turinio gavome šiek tiek klausimų, į kuriuos dar turime atsakyti – ar mes kuriame tiktai Klaipėdos kadetų mokyklą, ar regiono, ar visos Lietuvos ir nuo to atsispiriame, sudėliodami mokyklos steigimo modelį: ar tai yra prie Laivininkų profesinės mokyklos, ar joje kuriamas kadetų korpusas, ar atskira mokykla“, – sakė J. Simonavičiūtė. Jos teigimu, E. Jovaišos patarimai buvę naudingi, jis norėtų, kad tai būtų visos šalies jaunųjų jūrininkų ugdymo įstaiga.

Švietimo vidus

Pasak J. Simonavičiūtės, į visus klausimus turėtų atsakyti apskritojo stalo diskusija, į kurią bus kviečiama ir naujoji Laivininkų mokyklos vadovybė. Apskritąjį stalą ketinama surengti artimiausiu metu – po kitą savaitę įvyksiančio jau nebe pirmo darbo grupės narių susitikimo su miesto meru.

Mero pavaduotoja samprotavo, jog galbūt jau šiemet Laivininkų mokykla, kuri pagal ŠMM pertvarkos planą turėtų tapti viešąja įstaiga, „savo bazėje kaip neformalų ugdymą suformuos tokią klasę, dar neturint juridinio statuso, bet tai yra diskusiniai dalykai“. Į juos esą ir bus atsakyta minėto apskritojo stalo metu.

INFORMACIJA

Kadetų ugdymo pagrindas yra Jungtinės Karalystės karo laivyno berniukų brigados sukurta ir tarptautinės jūrų kadetų praktikos pakoreguota ugdymo filosofija. Jos pagrindu derinamas bendrasis ugdymas ir ikiprofesinis jūreivystės, laivininkystės disciplinų mokymas. Esą tokiomis vertybėmis besiremianti įstaiga turėtų atsirasti ir Klaipėdoje.


2018-01-31

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt