P0

Kriminalai ir nelaimės

Kelių policija: žiemą keičiasi eismo sąlygos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-01-31


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnyba įspėja apie pastaruoju metu padažnėjusius eismo įvykius, susijusius su blogu matomumu. Eismo sąlygos žiemos metu visada sudėtingos, o lyjant, sningant, pučiant stipriam vėjui, net jei asfaltas ir nedengiamas ledo, tampa dar sunkesnėmis.

Eismo sąlygos žiemos metu sudėtingos, o lyjant, sningant, pučiant stipriam vėjui, net jei asfaltas ir nedengiamas ledo, tampa dar sunkesnėmis. Palmiros Mart nuotr.

Pastebėti, išgirsti automobilius pėstiesiems trukdo gobtuvai, kepurės, ausinukai ir kiti panašūs daiktai. Tačiau Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika akcentuoja ir primygtinai prašo pėsčiuosius tamsoje turėti bei dėvėti atšvaitą. „Nors Kelių eismo taisyklės nenumato to, kad apšviestose miesto gatvėse būtina segėti atšvaitus, jie žymiai pagerina situaciją ir saugo žmogų labiau nei bet kas kita“, – pranešime cituojamas pareigūnas.

Vairuotojams pastebėti pėsčiųjų dažnai neleidžia juos akinantys priešpriešoje atvažiuojančių automobilių žibintai, aprasoję ar apšalę automobilių stiklai. Ypač sudėtinga pastebėti žmones tamsoje yra atbulomis vairuojantiesiems. Tokių mašinų pėstieji turėtų ypatingai saugotis.

Teigiama, kad ir eismo dalyvių kultūros stoka išprovokuoja eismo įvykius. Pėsčiasis turėtų žengti į gatvę tik gerai apsižvalgęs, įsitikinęs, kad automobilis sustos jį praleisti. Jis turi prisiminti apie neišvengiamą transporto priemonės stabdymo kelią ir apie tai, kad pats yra pažeidžiamiausias. Vairuotojas, matydamas žmogų prie perėjos, bet kuriuo atveju jau iš tolo turėtų mažinti greitį.


  2018-01-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt