P0

Kriminalai ir nelaimės

Padegėjui – nemenka sąskaita

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-01-31


Trečiadienį Klaipėdos apylinkės teismas konstatavo, kad užtenka įrodymų, jog būtent Šarūnas Kazlauskas pernai gegužę 4 kartus tyčia sukėlė gaisrus pajūrio miškuose ir tokiu būdu padarė žalą gamtai ir skyrė jam lygtinę bausmę bei priteisė atlyginti beveik 52 000 eurų žalą.

Šarūnas Kazlauskas savo kaltę pripažino visiškai. Martynas Vainorius nuotr.

Anot teismo pranešimo, nustatyta, kad Š. Kazlauskas padegė miško paklotę Nerijos nacionaliniame parke prie Urbo kalno, dėl ko kilo aštuoni gaisro židiniai ir gaisro metu išdegė apie 16,7 arų miško paklotės. Taip pat dėl jo sukelto gaisro II Melnragėje, prie neįgaliųjų pliažo išdegė miško paklotė su pušaitėmis 25 arų plote, o šalia Savanorių gatvėjes, Klaipėdoje, išdegė apie 60 arų miško. Iš viso padaryta beveik 52 000 eurų žala aplinkai.

Š. Kazlauskas dėl jam pareikšto kaltinimo kaltu prisipažino visiškai. Jis teigė, kad tuo metu Neringoje jo nepriėmė į darbą, dėl to jis labai susinervino, kadangi žiebtuvėlis buvo po ranka, jis “iš nervų” padegė mišką. Klaipėdoje buvo pykčiai su tėvais, draugais ir dėl to padegė, tačiau labai gailisi dėl tokio savo elgesio ir teigė, kad daugiau taip nebedarys.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į padarytų veikų pavojingumo laipsnį – padaryti keturi apysunkiai nusikaltimai, į kaltės formą ir rūšį – veikos padarytos tyčia, į veikų stadiją – veikos baigtos, į kaltininko asmenybę – yra jauno amžiaus, dvi nusikalstamas veikas padarė dar būdamas nepilnamečiu, neteistas, dirba ir mokosi.

Įvertinus minėtas aplinkybes, teisėjos Adolfinos Simaitienės nuomone, bausmės tikslai bus pasiekti nuteistajam paskyrus 1 metų 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant per šį laikotarpį nuo 23 val. iki 6 val. būti namuose, jei tai nesusiję su darbu, tęsti darbą arba užsiregistruoti darbo biržoje arba mokytis. Be to padegėjas Kretingos miškų urėdijai turės atlyginti beveik 52 tūkst.eurų padarytą žalą aplinkai.

Teismo nuosprendį galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.


  2018-01-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt