P0

Uostas ir jūra

Palanga planuoja perimti Šventosios uostą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-01-31


Vyriausybėje vykusio pasitarimo dėl Šventosios uosto atstatymo galimybių metu paaiškėjo, kad yra galimybė jo antrojo etapo darbus finansuoti europinėmis lėšomis, tačiau paraišką tokiu atveju gali teikti tik Savivaldybė.

Pasitarimo metu kalbėjome apie galimybę įgyvendinti Šventosios uosto atstatymo antrąjį etapą, tai yra, įrengti šioje teritorijoje žvejams reikalingą infrastruktūrą – pastatyti žvejų laivų ir įrangos ir laikymo patalpas, įrengti automobilių stovėjimo aikšteles ir kita. Sutarta ieškoti teisinių galimybių, kaip Šventosios uostą perduoti panaudos teise valdyti Palangos miesto savivaldybei. Jei šis uostas būtų perduotas Palangos miesto savivaldybei, galėtume iki birželio pateikti paraišką Europos Sąjungai, ir, gavus lėšų, prasidėtų Šventosios uosto atgimimas. Be abejonės, uosto atstatymo darbai būtų vykdomi etapais ir užtruktų keletą metų“, – Palangos savivaldybės pranešime cituojamas kurorto meras Šarūnas Vaitkus.

Teigiama, jog bus pradėti rengti reikalingi teisės aktai dėl Šventosios valstybinio jūrų uosto perdavimo Palangos savivaldybei. Anot pranešimo, Vyriausybės kanceliarijos Teisės grupė kartu su Susisiekimo ministerija skubos tvarka išnagrinės, kokius teisės aktus būtina priimti.

 


  Uosto vidus kompas

  2018-01-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt