P0

Miestas, Svarbu

Visos paslaugos – vienoje vietoje?

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-01-31


Įsivaizduokite: atėjote papildyti savo nuolatinio elektroninio bilieto į jums įprastas Klaipėdos keleivinio transporto patalpas ir kartu nusiperkate bilietą rytdienai traukiniu į Vilnių. Arba keltui į Smiltynę.

Tai – ne iš fantazijos srities, o gana artimoje ateityje, galbūt net ir šiais metais, atsirasianti paslauga.

Planuojama, kad artimiausiu metu bilietus į visas transporto priemones galima bus įsigyti vienoje vietoje. Martyno Vainoriaus nuotr.

Kad gyventojams nereiktų vaikščioti nuo Einošiaus pas Kaipošių, o daugelį paslaugų būtų galima gauti bei reikalus sutvarkyti vienoje vietoje, trečiadienį miesto Savivaldybėje tarėsi šešių uostamiesčio įmonių bei miesto vadovai.

Pasak pasitarime dalyvavusio vicemero Artūro Šulco, nors nemaža dalis gyventojų mokesčius moka internetu ir tokių gyventojų skaičius nuolat auga, tačiau dar ne visos paslaugos teikiamos internetu, antra, yra nemaža dalis vyresnio amžiaus žmonių, nesinaudojančių naujausiomis technologijomis. Todėl nuspręsta palengvinti tokių gyventojų dalią, sukuriant bendrą komunalinių įmonių gyventojų aptarnavimo centrą, kad, A. Šulco teigimu, “jiems nereikėtų blaškytis po miestą”.

Pasitarime nuspręsta, kad jau šiais metais į tokį bendrą centrą jungsis „Klaipėdos energija“, kuri klientus priima daugeliui nepatogioje vietoje Šilutės pl., ir „Klaipėdos vanduo“. Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRAC), pasak vicemero, „dar galvoja apie tai, skaičiuoja kaštus“.

„Tai toks būtų vienas energetinis susivienijimo laukas, o kitas būtų transporto paslaugų susijungimas“, – sakė vicemeras.

Jo teigimu, tartis, kad, pvz., autobusų stotyje tuo pat metu galima būtų įsigyti ir bilietą į keltą ar traukinį, jau turėtų atskirų žinybų atstovai, nors, jo žiniomis, tam esą žodžiu yra pritarę ir „Lietuvos geležinkelių“, ir „Smiltynės perkėlos“ vadovai.

„Klaipėdos keleivinio transporto“ įvestas modernus elektroninis bilietas, vicemero nuomone, galėtų tapti tokio susijungimo pagrindu, juolab kad šiuo atveju kalba eina ne apie vieną bendrą fizinį (vietos) centrą, kaip pirmuoju atveju, o apie atskirų transporto įmonių duomenų bazių sujungimą į vieną.

Kada galima būtų tikėtis bendro transportininkų centro atsiradimo, vicemeras spėlioti nebuvo linkęs, nes tai jau esąs ne savivaldos, o atskirų žinybų tarpusavio susitarimo reikalas, bet, jo nuomone, jis turėtų atsirasti “artimiausioje ateityje”.


2018-01-31

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt