P0

Sveikata

Nori steigti Priklausomybių konsultacinį punktą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-01


Klaipėdoje ketinama steigti Priklausomybių konsultacinį punktą. Jo steigimo galimybės bei perspektyvos bus aptariamos vasario 9-ąją, penktadienį, 13 val. Klaipėdos miesto savivaldybės salėje (Liepų g. 11) vyksiančiame seminare „Priklausomybių konsultacinio punkto metodikos ir patirties pristatymas Klaipėdoje“.

By MarcoMontero93 (commons.wikimedia.org) nuotr.

Seminare dalyvaus ir gerąja patirtimi dalinsis Priklausomybės ligų specialistų asociacijos pirmininkas, sertifikuotas priklausomybių instruktorius Gytis Jurevičius, asociacijos pirmininko pavaduotojas ir sertifikuotas priklausomybių instruktorius Deividas Smailys, projekto administratorius Virginijus Spaičys.

Teigiama, kad priklausomybių konsultaciniai punktai veikia pagal daugelyje Europos šalių išbandytą, mokslu paremtą metodiką. Artimiausia tokia šalis – kaimyninė Lenkija, kurioje Lenkijos valstybinės su alkoholiu susijusių problemų sprendimo agentūros (PARPA) dėka jau 20 metų tokie punktai veikia kiekvienoje gminoje (seniūnijoje), iš viso yra per 2 tūkst. punktų. Pirmasis toks punktas Lietuvoje Priklausomybių ligų specialistų asociacijos ir šio miesto savivaldybės dėka įkurtas 2016 m. Kaune.

Įsteigto Priklausomybių konsultacinio punkto pagrindinės funkcijos – motyvuoti tiek priklausomus nuo alkoholio, tiek jų šeimos narius kreiptis dėl psichoterapinio gydymo į tas vietas, kur taikomas specialus gydymas; motyvuoti vartojančius alkoholį rizikingai keisti žalingus gėrimo įpročius; teikti paramą sveikstantiems žmonėms, baigusiems gydymo nuo priklausomybių programą.

Norint atvykti į konsultacinį punktą nereikia šeimos gydytojo ar kito siuntimo, dirbama tik mokslu pagrįstais metodais, laikomasi anonimiškumo ir konfidencialumo.


2018-02-01

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt