P0

Kriminalai ir nelaimės

Pažymius keitusiems gimnazistams tik pagrūmojo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-01


Klaipėdos pareigūnai pranešė užbaigę didelės apimties, beveik metus trukusį tyrimą dėl elektroninėje erdvėje įvykdytų nusikalstamų veikų – pažymių keitimo “TAMO” dienyne. Tyrimas baigtas nutraukiant bylą, nes nusikaltimą darė nepilnamečiai.

Tyrimo metu nustatyta beveik tūkstantis neteisėtų prisijungimų prie svetimų elektroninių paskyrų ir neviešų elektroninių duomenų pakeitimo atvejų.

Rezonansą sukėlė aplinkybė, kad šios nusikalstamos veikos 2016 metų lapkričio – gruodžio mėnesiais buvo padarytos  vienoje Kretingos gimnazijoje (pernai vasarį buvo skelbta, kad Kretingos policija sulaukė pranešimo apie gruodį įvykusį įsilaužimą į Kretingos Pranciškonų gimnazijos kompiuterines sistemose).

Į šešių mokytojų kompiuterius buvo įdiegta kenkėjiška programinė įranga „Keylogger”, tada perimti mokytojų prisijungimo duomenys ir slaptažodžiai ir daugybę kartų neteisėtai prisijungta prie jų.

Iš viso nustatyta 18 gimnazijos auklėtinių, kurie neteisėtai prisijungė prie gimnazijos mokytojų „TAMO” dienyno paskyrų, tačiau dauguma iš jų buvo apklausti specialiaisiais liudytojais ir atsakomybės išvengė, kadangi tyrimo metu paaiškėjo, kad jungėsi tik iš smalsumo, neturėdami tikslo pažeisti informacinės sistemos.

Įtarimai neteisėtais prisijungimais, kenkėjiškos programinės įrangos naudojimu pareikšti dviem gimnazijos auklėtiniams, gimusiems 2000 metais, kurie tiesiogiai dalyvavo rašant kenkėjišką programinį kodą, jį įdiegė, neteisėtai rinko slaptažodžius ir juos platino tarp gimnazijos moksleivių, o vėliau daugybę kartų neteisėtai jungėsi prie informacinės sistemos ir keitė pažymius.

Šie du nepilnamečiai mokytojų, tėvų ir aplinkinių charakterizuojami tik teigiamai, policijos dėmesio ankščiau sulaukę nebuvo. Byla jų atžvilgiu nutraukta pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį nepilnamečio atleidimą nuo baudžiamosios atsakomybės. Teigiama, kad taip tyrimą užbaigti galima, kai nusikalstamą veiką padaręs nepilnametis asmuo atsiprašo nukentėjusiojo, atlygino arba pašalino padarytą žalą, pripažino savo kaltę ir gailisi padaręs nusikalstamą veiką arba yra kitų pagrindų manyti, kad jis laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų.


2018-02-01

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt