Prokurorę ir verslininką siūlo bausti lygtinai

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-02-01

Klaipėdos apygardos teisme trečiadienį baigta nagrinėti didelio visuomenės susidomėjimo sulaukusi prekybos poveikiu byla, kurioje teisiama buvusi Vilniaus apygardos prokurorė 55 metų Rita Aliukonienė ir bendrovės „Kasandros grupė“ bendrasavininkis 56 metų Arūnas Cicėnas.

R. Aliukonienė viso proceso metu savo kaltę neigė ir pasakojo muilo operos vertą istoriją apie buvusią draugystę, vėliau virtusia nesantaika, su verslininku. Palmiros Mart nuotr.

Jie buvo kaltinami tuo, kad veikdami kartu susitarė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjui Viktorui Aidukui duoti kyšį, kad jis paveiktų LAT kolegiją priimti palankų sprendimą Vytautui Gapšiui, nagrinėjant Darbo partijos bylą kasacine tvarka Aukščiausiajame Teisme.

Trečiadienį teismas išklausė proceso dalyvių baigiamąsias kalbas. Valstybinį kaltinimą teisme palaikantis Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aivaras Velutis abiem teisiamiesiems paprašė skirti lygtines laisvės atėmimo bausmes: prokurorę bausti 4 metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant trejiems metams, A. Cicėną – trejų su puse metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant dvejiems metams.

Be to, prokuroras norėtų, kad buvusi pareigūnė dvejus metus negalėtų dirbti renkamose ar jai prilygintose valstybės tarnybos pareigose bei kad jai būtų skirtas įpareigojimas būti namuose – bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu neišvykti iš gyvenamosios vietos. Tokį pat įpareigojimą prašoma skirti ir A. Cicėnui.

Be to, abu teisiamieji, prokuroro nuomone, turėtų sumokėti maksimalias pinigines įmokas į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų fondą – po 25 MGL, t. y. po 1250 eurų.

Teisiamųjų advokatai savo ginamuosius prašė išteisinti.

Verdiktą šioje byloje teismas žada skelbti kovo viduryje.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Eligijus Masiulis: „Teisėjai galėjo būti šališki"

Vadinamojoje „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje nuteisti buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis ir parlamentaras Vytautas Gapšys mano, kad buvo ...
2024-04-06
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Mušeiką nuo atsakomybės norėjusi išsukti prokurorė lieka su nuobauda

Klaipėdos apylinkės prokurorei Jolantai Sarpalienei, net ir pasitelkus į pagalbą advokatu tapusį savo kolegą, pirmos instancijos teisme nepavyko panaikinti generalinės ...
2024-02-08
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Prieš šventes - geros žinios „Jakų melagiui”

Dėl Jakuose su statybiniais brokais klaipėdiečių šeimai parduoto namo ir vengimo juos ištaisyti „Jakų melagio” pravardę užsidirbęs Arūnas Einingis penktadienį sulaukė ...
2023-12-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This