P0

Kriminalai ir nelaimės

Pagrobėją sulaikė po 17 metų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-02


Pareigūnai į Lietuvą pargabeno nuo 2002 m. užsienyje besislapsčiusį mažamečio pagrobimu Plungėje įtariamą asmenį.

1983 m. gimęs vyras, kuriam nusikaltimo įvykdymo metu tebuvo 18 metų, įtariamas su dar dviem bendrininkais 2001 m. Plungės mieste pagrobęs 13-metį berniuką ir iš jo medikų tėvų reikalavę išpirkos – 10 000 dolerių. Įtariamieji pagrobę vaiką surišo jo rankas lipnia juosta, nuvežė nepilnametį į negyvenamą namą Klaipėdos rajone, kur laikė jį pririšę tikėdamiesi sulauksiantys išpirkos. Tačiau netrukus vaikas buvo išlaisvintas, o įtariamieji sulaikyti. Du iš jų už šį nusikaltimą buvo nuteisti.

Prasidėjus teismo procesui 1983 m. gimęs įtariamasis paspruko į užsienį ir pareigūnai paskelbė jo paiešką visoje Europoje. Tačiau ir slapstydamasis jis neatsisakė nusikalstamos veikos – gyvendamas su padirbtais dokumentais Ispanijoje jis taip pat įtariamas įvykdęs žmogaus pagrobimą ir pasislėpęs nuo vietinės teisėsaugos atstovų. Tuomet slapstydamasis jis antrą kartą pakeitė savo tapatybę įgijęs suklastotus dokumentus. Visgi netrukus jis vietos pareigūnų buvo sulaikytas ir nuteistas 14 metų laisvės atėmimo bausme.

Praėjus septyniolikai metų po įvykdyto nusikaltimo Lietuvoje, įtariamasis, vadovaujantis Europos arešto orderiu, buvo perduotas Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams. Šiuo metu vyras Klaipėdos apygardos teismo sprendimu yra suimtas 3 mėnesiams.


  2018-02-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt