P0

Mums rašo

Prekyba vaikais – šalia mūsų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-02


Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija, vadovaujama L. Žukausko, baigė nagrinėti bylą dėl prekybos vaikais Švėkšnos (Šilalės raj.) specialiojoje mokykloje 2013 – 2015 m.

Sunkiai suvokiami įvykiai, kai iš visos Lietuvos atvykę sekso pirkėjai mergaites prievartaudavo šalia mokyklos pamokų metu, skaudžiausiai smogė paauglėms, kurios tiek bendraamžių, tiek mokyklos personalo buvo laikytos “atstumtosiomis”.  Kita grupelė taip vadinamų “lyderių” jas pardavinėjo už cigaretes, alkoholinius gėrimus, pinigus.

Ikiteisminio tyrimo medžiagą kruopščiai surinko Tauragės AVPK kriminalistė A. Kasmauskytė, o jai vadovavo ir pirmos instancijos teisme kaltinimą palaikė Klaipėdos apygardos prokuroras R. Ušinskas. Visoms 7 nukentėjusioms mergaitėms psichologinę, teisinę pagalbą teikė Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras, kurio skyrius Klaipėdoje veikia nuo 2003 m.

Daug nuostabos sukėlė praėjusių metų kovo mėnesį paskelbtas būtent  Klaipėdos apygardos teisėjo R. Preikšaičio sprendimas – jis neįžvelgė čia prekybos žmonėmis, pora sekso pirkėjų išteisino, kitus nubaudė simbolinėmis bausmėmis.

Aukščiausiojo Teismo teisėjai įvykius specialiojoje mokykloje traktavo jau visai kitaip, konstatavo vykusią prekybą vaikais, o vaikų prievartautojus nuteisė griežtomis bausmėmis, pora “dėdžių” gavo net po 7 ir 8 metus nelaisvės!

Beje, šis teismas pasisakė ir apie nepriežiūrą, netvarką, tvyrojusius minėtoje mokykloje, pacitavo ir pedagogų, psichologės pasisakymus, kuriuose suaugusieji teigė “nesureikšminantys vaikų seksualinių paslaugų teikimo faktų”. Gėda jiems!

VISĄ PARĄ veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370-679-61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius. Šiuo numeriu skambinti  kviečiame ir šeimų narius, bet kokių tarnybų atstovus, įtariančius apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Žavinta Norvilė,  Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras


  2018-02-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt