Prekyba vaikais – šalia mūsų

Mums rašo
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-02-02

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija, vadovaujama L. Žukausko, baigė nagrinėti bylą dėl prekybos vaikais Švėkšnos (Šilalės raj.) specialiojoje mokykloje 2013 – 2015 m.

Sunkiai suvokiami įvykiai, kai iš visos Lietuvos atvykę sekso pirkėjai mergaites prievartaudavo šalia mokyklos pamokų metu, skaudžiausiai smogė paauglėms, kurios tiek bendraamžių, tiek mokyklos personalo buvo laikytos „atstumtosiomis”.  Kita grupelė taip vadinamų „lyderių” jas pardavinėjo už cigaretes, alkoholinius gėrimus, pinigus.

Ikiteisminio tyrimo medžiagą kruopščiai surinko Tauragės AVPK kriminalistė A. Kasmauskytė, o jai vadovavo ir pirmos instancijos teisme kaltinimą palaikė Klaipėdos apygardos prokuroras R. Ušinskas. Visoms 7 nukentėjusioms mergaitėms psichologinę, teisinę pagalbą teikė Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras, kurio skyrius Klaipėdoje veikia nuo 2003 m.

Daug nuostabos sukėlė praėjusių metų kovo mėnesį paskelbtas būtent  Klaipėdos apygardos teisėjo R. Preikšaičio sprendimas – jis neįžvelgė čia prekybos žmonėmis, pora sekso pirkėjų išteisino, kitus nubaudė simbolinėmis bausmėmis.

Aukščiausiojo Teismo teisėjai įvykius specialiojoje mokykloje traktavo jau visai kitaip, konstatavo vykusią prekybą vaikais, o vaikų prievartautojus nuteisė griežtomis bausmėmis, pora „dėdžių” gavo net po 7 ir 8 metus nelaisvės!

Beje, šis teismas pasisakė ir apie nepriežiūrą, netvarką, tvyrojusius minėtoje mokykloje, pacitavo ir pedagogų, psichologės pasisakymus, kuriuose suaugusieji teigė „nesureikšminantys vaikų seksualinių paslaugų teikimo faktų”. Gėda jiems!

VISĄ PARĄ veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370-679-61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius. Šiuo numeriu skambinti  kviečiame ir šeimų narius, bet kokių tarnybų atstovus, įtariančius apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Žavinta Norvilė,  Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras
Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konsultacijos

Teismas: būtina išklausyti ir vaiko nuomonę paimant jį iš šeimos

Lietuvos Aukščiausiajame Teisme (LAT) išnagrinėta byla, kurioje buvo sprendžiamas klausimas dėl teismo leidimo paimti vaiką iš tėvų išdavimo procedūros teisėtumo ...
2024-06-12
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Teismas: turistas turėjo teisę nutraukti kelionės sutartį

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) praneša išnagrinėjęs bylą, kurioje pasisakė dėl Civiliniame kodekse numatytų nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybių, kaip sąlygos ...
2024-06-06
Skaityti daugiau

ELTA

LAT iš kalėjimo paleido sugyventinį nužudžiusią moterį

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), nusprendęs panaikinti žemesnių instancijų teismų nuosprendžius, nutarė iš įkalinimo įstaigos paleisti savo sugyventinį mirtinai sužalojusią moterį. ...
2024-06-06
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This