P0

Verslas

Klaipėdos nekilnojamojo turto rinka: pasyvesnė, bet pozityvi

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-06


2017-ieji tapo dar vienais sėkmės metais Lietuvos nekilnojamojo turto sektoriui, tvirtina jo apžvalgą kartu Šiaulių banku ir advokatų kontora COBALT parengusi bendrovė INREAL. Šioje apžvalgoje teigiama, kad Klaipėdos butų rinka pernai “išlaikė pozityvumą”, nepaisant šiek tiek sumažėjusių butų pirkimo-pardavimo sandorių skaičiaus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Registrų centro duomenimis, per 2017 metus Klaipėdoje sudaryta 3124  (2 proc. mažiau) butų ir 107  (11,5 proc. daugiau) individualių namų/kotedžų pirkimo-pardavimo sandorių. 2017 metais Klaipėdos rinkoje daugiausiai buvo siūloma ekonominio segmento butų. Atitinkamai šio segmento pardavimai sudarė didžiausią dalį naujų butų pardavimų.

2017 metais Klaipėdoje naujos statybos butų rinka buvo gerokai aktyvesnė nei prieš metus – parduoti 344 butai, t.y. 6,5 proc. daugiau nei prieš metus. Plėtotojai buvo tokie patys aktyvūs kaip pirkėjai ir rinkai pasiūlė 343 butus – 1,8 proc. daugiau nei 2016 metais.

“Naujos statybos butų pardavimų skaičius stabiliai augo, kas rodo, jog didžiausiame šalies uostamiestyje naujos statybos butų rinka atsigauna ir, tikėtina, nepraras aktyvumo ateityje”, – rašoma apžvalgoje.

2017 metais Klaipėdoje naujos statybos butų pasiūlos kainos visuose segmentuose augo. Ekonominės klasės klasės butų kaina vidutiniškai siekė apie 1135 EUR/kv. m ir nuo metų pradžios padidėjo 0,7 proc. Vidutinės klasės butų kaina vidutiniškai siekė apie 1430 EUR/kv. m ir nuo metų pradžios padidėjo 6,6 proc. Prestižinės klasės butų kaina vidutiniškai siekė apie 2280 EUR/kv. m ir nuo metų pradžios padidėjo 11,3 proc.

Tuo metu naujų verslo centrų plėtra uostamiestyje tebėra vangi. Konstatuojama, kad sąlygos naujiems verslo centrams Klaipėdoje atsirasti šiuo metu nėra palankios, kadangi vakansijos lygis uostamiestyje jau kuris laikas yra pats didžiausias tarp trijų didžiųjų Lietuvos miestų.

Anot pranešimo, šiemet numatoma ir tolesnė logistikos sektoriaus plėtra ne tik Vilniuje bei Kaune, tačiau ir Klaipėdoje, kurioje numatytos kelių didesnių sandėliavimo patalpų projektų statybos.


  2018-02-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt