P0

Mums rašo

Ko dar nežino lietuvis turistas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-06


Neseniai Vilniuje šurmuliavo turizmo mugė „Adventur 2018“, šiais metais lankytojus kvietusi su šūkiu „Keliaukime kitaip“. Šiais metais lankytojus kvietė keturios teminės salės: dvi buvo skirtos dalyviams iš užsienio „Atrask pasaulį“ ir dvi Lietuvai – aktyvaus poilsio bei švenčiančios 100-metį Lietuvos stendams.

Kaip ir kasmet didžiausi stendai viliojo iš mūsų kaimyninių valstybių Latvijos ir Estijos bei į akis krito Turkijos kurortų stendai. Tačiau atrasti kažką naujo ir stebinančio, siejusio su šūkiu „Keliauk kitaip“, net ir labai klausinėjant stenduose dirbančių atstovų, nepavyko.

Ketvirtoji salė, pavadinta „Poilsiauk aktyviai“, viliojo aktyvaus poilsio mėgėjus. Itin aktyvus lankytojų susidomėjimas buvo ties kiekvienu interaktyviu paslaugos pateikimo būdu visuose stenduose: virtualios kėdės, valtys bei virtualus Visagino miestas-dėžė. Spėju, kad sulig kiekvienais metais tokių pramogų bus siūloma vis daugiau, nes jaunoji turistų karta, deja, pramogas regi ir virtualiuose dalykuose.

Aktyvaus poilsio ekspozicijoje mane labiausiai sudomino patyriminės edukacijos tiek šeimoms su vaikais, tiek kolektyvams: žygiai, išgyvenimo pamokos, drakono laivai ir panašios veiklos.

Šių metų parodos išskirtinumas – vietovių bei miestelių įvairiapusių paslaugų pasiūla. Kiekviename stende galima buvo aptikti kažką naujo, negirdėto ar naujai sukurto. Molėtai viliojo žvaigždėtu dangumi ir virtualiais akiniais, regioniniai parkai kvietė į gamtos mokyklėles, Ukmergės stendo moterys žavėjo apranga ir maršrutus su to meto puošniomis damomis, Birštonas kvietė poilsiauti aktyviai su šeima, o Vilniaus stende labiausiai sudomino naujų maršrutų po kitus mikrorajonus gausa (Antakalnis, Žvėrynas, Fotogeniškas Vilnius, Halės turgus, komiksų knygutė apie lankomus miesto objektus).

Sužavėjo Kalvarijos vaikų ir jaunimo klubo „Arka“ išleistas lankstinukas „Molotovo linija“, kuriame pristatomi įvairaus tipo gynybiniai įtvirtinimai-bunkeriai. Tai pirma tokia iniciatyva visoje Lietuvoje, nes bunkerių išsaugojimui neskiriama tiek reikiamo dėmesio. Daugiau apie tai rasite “Facebook” paskyroje Molotovolinija.

Net keli miestai siūlė atkreipti dėmesį į sakralines vietas bei piligrimystės objektus, o levandas dievinantiems keleiviams duris atvėrė net trys sodybos skirtinguose Lietuvos rajonuose: netoli Vilniaus, Biržų ir Rokiškio. Ieškantiems egzotikos Lietuvoje, siūlau užsukti į „Brazyliją“ Rokiškio rajone arba apsilankyti stručių kaime netoli Trakų.

Na, o pabaigai, pristatau renginio vinį – „Keliauk ir pažink! Atkurtai Lietuvai 100“ leidinį.

Jame rasite 100 objektų, kuriuos sieja Lietuvos istorija, kai kurie objektai pristatomi pirmą kartą arba akcentuojami labiau užmiršti maršrutai. Idėjos autorius – Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos. Atkreipkite dėmesį, kad šis leidinys yra nemokamas ir nėra skirtas pardavimui. Jei nerasite šio leidinio informaciniuose turizmo centruose, departamento puslapyje patalpinta virtuali jo versija.

 Anita Špakauskė, „Bzz Travel“ gidė


2018-02-06

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt