P0

Svarbu, Sveikata

Jūrininkų ligoninėje – nesantaikos židinys?

Avatar

Martynas Vainorius
2018-02-08


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) ketvirtadienį pranešė pradėjusi tyrimą dėl Klaipėdos jūrininkų ligoninės Chirurgijos klinikos vedėjo Artūro Razbadausko elgesio. Bus aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo dalyvauti sprendžiant ar kitaip paveikiant interesų konfliktą keliančius klausimus bei reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Pats A. Razbadauskas (nuotr.) “Atvirai Klaipėdai” sakė esantis visiškai ramus dėl tokio tyrimo, nes yra įsitikinęs, kad interesų tikrai nesupainiojo ir tai yra vieno iš kolegų veikla, nukreipta prieš jį.

VTEK pranešė, kad tyrimas pradėtas sulaukus Klaipėdos jūrininkų ligoninės Teisės ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjo Žilvino Kiaušo pranešimo. Jame nurodyta, kad ligoninė ir kompanija „Pfizer Inc.“ ketino sudaryti klinikinio tyrimo sutartį, kurios projekte A. Razbadauskas nurodytas kaip pagrindinis tyrėjas. Su gydytoju esą būtų buvusi pasirašyta atskira sutartis, nustatant jo įsipareigojimus bei apmokėjimą už suteiktas paslaugas. Pranešimo autorius tikina, kad A. Razbadauskas kreipėsi į ligoninės direktorių Joną Sąlygą, kritikuodamas sutarties projektui teikiamas pastabas ir tokiais veiksmais galbūt siekė paveikti sprendimą dėl jam naudingos sutarties pasirašymo.

A. Razbadauskas sakė, kad tokia žinia jam buvo naujiena.

“Pirmą kartą girdžiu. Niekas apie tai manęs neinformavo. Nelabai suprantu, ką aš ten galėjau padaryti. Tegu tiria. Esu visiškai ramus”, – sakė A. Razbadauskas, pabrėžęs, kad vienas iš esminių dalykų yra tai, kad jis, dirbdamas daktaru, yra net ne valstybės tarnautojas.

Pasak jo, toks tyrimas Ž. Kiaušo iniciatyva buvo pradėtas ir vidinėje įstaigos Etikos komisijoje, tačiau ji nerado jokių pažeidimų.

A. Razbadauskas taip pat mano, kad tokia iniciatyva yra viena iš nuolatinių Z. Kiaušo spaudimo priemonių, kurios esą pradėtos taikyti pasipriešinus ligoninės prijungimui prie Kauno klinikų.

“Buvo dar ir Darbo tarybos rinkimai, kai mane išrinko, o jo ne. Tokie dalykai man sukuria papildomą stresą ir rimtai galvosiu, ar nepradėti ginti savo garbės ir orumo, kaip numato Darbo kodeksas. Tik keista, kad įstaigos vadovas niekaip nereaguoja į tokią padėtį”, – sakė A. Razbauskas.

Pats Ž. Kiaušas teigė, kad kreiptis į VTEK yra asmeninė jo, o ne įstaigos, iniciatyva, siekis įvertinti kito darbuotojo veiksmus.

“Nenoriu plačiau komentuoti, kad nepakenčiau tyrimui, kuris atsakys į visus klausimus, nes galbūt aš ką nors ne taip suprantu. Kreipiausi dėl komentarų svarstymų, darbinio pasitarimo metu. Tai tikrai nėra jokie asmeniškumai. Artūras Razbadauskas yra puikus gydytojas, tiesiog šiuo atžvilgiu manau, kad turėtų būti įvertinti jo veiksmai”, – sakė Ž. Kiaušas.

Kaip šią situaciją vertina J. Sąlyga kol kas sužinoti nepavyko – jis į skambutį neatsiliepė.


  2018-02-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt