P0

Uostas ir jūra

Vitės bendruomenė išsakė pageidavimus naftininkams

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-02-08


Valstybės valdoma AB „Klaipėdos nafta“ (KN) pranešė, jog pakvietė šalia bendrovės valdomo naftos terminalo įsikūrusių švietimo ir ugdymo įstaigų bei asociacijos „Vitės“ bendruomenė atstovus į savo gamybinę teritoriją supažindinti su bendrovės vykdoma veikla ir aplinkosauginiais projektais bei planais.

Pranešama, kad iki 2020 m. KN planuoja investuoti apie 4,4 mln. eurų į technologijas, skirtas taršos prevencijai bei aplinkosaugai. “Vitės” bendruomenės pirmininkas, miesto Tarybos narys Tomas Meškinis savo ruožtu akcentuoja, jog bendruomenė nori, kad aplinkosauginės investicijos būtų vykdomos kuo greičiau ir pateikiant konkrečius terminus.

“Mus supažindino su artimiausių dvejų metų investiciniais planais. Buvo paaiškinta, kad yra trys taškai, kuriuose gali būti diegiamos naujos technologijos, ekspertai ieško sprendimų. Mes jau ne kartą esame girdėję pažadus, tad dabar patikėsime tik kai bus pradėta daryti. Bendruomenė nori matyti konkrečius kiekvieno projekto įgyvendinimo terminus ir dalyvauti svarstant alternatyvas. Ir Uosto direkcija neseniai vykusio susitikimo metu paragino įmones diegti pačias naujausias aplinkosaugines technologijas. “Klaipėdos naftos” vadovas teigė, kad jau yra gavęs pritarimą, jog dalis įmonės pelno būtų skirta būtent aplinkosauginiams projektams. Manau, kad tai yra ir mūsų bendruomenės aktyvaus veikimo pasekmė, nes kitaip jis ir vėl visas būtų tekęs Vilniui”, – “Atvirai Klaipėdai” sakė T. Meškinis.

Anot KN pranešimo, šią savaitę vyko du susitikimai su „Vitės“ bendruomene ir kelių darželių bei mokyklų, įsikūrusių šalia bendrovės, atstovais.  Teigiama, kad jiems buvo sudarytos galimybės išvysti bendrovės technologinius procesus iš arti: stebėti vagonų-cisternų darbą geležinkelio estakadoje, sužinoti apie lakiųjų organinių junginių rekuperavimo įrenginio, skirto benzino garų sklaidos prevencijai, lakiųjų organinių junginių deginimo įrenginio bei kitų aplinkosauginių technologijų veikimo principus.

„Girdime ir reaguojame į visuomenės susirūpinimą dėl bendrovės vykdomos veiklos ir plėtros, todėl jaučiame atsakomybę suteikti visą informaciją iš pirmų lūpų ir išsklaidyti galimus mitus“, – pranešime cituojamas Mindaugas Jusius, KN generalinis direktorius.

Teigiama, kad KN pagal patvirtintą bendrovės plėtros strategiją iki 2020 m. yra numačiusi investicijas ir į aplinkosaugos prevenciją bei tam užtikrinti reikalingas priemones. Iki minėtojo laikotarpio numatyta skirti apie 4,4 mln. eurų vien taršos prevencijai ir aplinkosaugos priemonėms bei technologijoms diegti.

„KN valdomame Klaipėdos naftos terminale 2002 m. baigta esminė modernizacija ir iki šiol kasmet investuojama į procesus bei technologijas, užtikrinančias taršos kontrolę, aplinkosauginių normų atitikimą reikalavimams ir įvairias kitas prevencines bei kontrolės priemones. Bendrovė yra suinteresuota ne tik užtikrinti saugią terminalo eksploataciją ir konkurencingumą, bet ir maksimaliai dėti pastangas, kad šalia gyvenantys miestiečiai patirtų kuo mažiau diskomforto dėl vykdomos veiklos pobūdžio. Viena vertus, tikimės, kad atviros diskusijos atneš daugiau aiškumo ir bus informatyvios, kita vertus, suprantame gyventojų lūkesčius ir norą gyventi aplinkoje, minimaliai veikiamoje išorinių veiksnių“, – cituojamas M. Jusius.


  2018-02-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt