P0

Kultūra

Bibliotekoje – kasdienybės džiaugsmas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-09


Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos fojė mėnesiui įsikurs uostamiesčio fotografų paroda apie Klaipėdos Globos namų gyvenimą.

“Kasdienybės džiaugsmas” – taip vadinasi trijų Klaipėdos fotografų – Vidūno Kulikauskio, Aivaro Šimeliūno ir Donato Vaičiulio – sukurtas 20 fotografijų ciklas, kuriame pavaizduota Globos namų gyventojų kasdienybė.

Idėja sukurti būtent tokį fotografijų ciklą kilo Globos namų direktoriui Ginteriui Harneriui. Jo teigimu, senų ir pagyvenusių žmonių gyvenimą globos įstaigose neretai įsivaizduojame niūresnėmis spalvomis, nei yra iš tiesų.

“Mūsų, o ir kitose globos įstaigose, gyvena tokie patys žmonės, kaip ir šalimais esančiuose daugiabučiuose. Jie taip pat turi įvairių užsiėmimų, kuria, džiaugiasi, bendrauja. Šioje parodoje sąmoningai norėjome atskleisti šviesiąją Globos namų kasdienybės pusę, teigiamas emocijas, kurių čia tikrai netrūksta ir pozityvų tiek dirbančiųjų, tiek čia gyvenančiųjų požiūrį į gyvenimą”, – sakė G. Harner.

Pasak projekto kuratoriaus fotografo Vidūno Kulikauskio, parodos fotografavimas ir ruošimas truko visus metus – nuo 2014 iki 2015 metų. Per šį laiką teko nemažai bendrauti su Globos namuose gyvenančiais senoliais, kartu su jais dalyvauti ekskursijose, užsiėmimuose.

“Tai buvo puiki patirtis”, – sakė fotografas V. Kulikauskis.

Kultūros straipsnių vidus

Fotografijų paroda “Kasdienybės džiaugsmas” jau buvo eksponuojama Klaipėdos rajono Viliaus Gaigalaičio globos namuose.

Parodos atidarymas – vasario 9 d. 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos fojė ją bus galima pamatyti iki vasario pabaigos.


  2018-02-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt