P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Užgavėnių miestelyje išvarė žiemą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-11


Klaipėdos etnokultūros centras sekmadienį pakvietė klaipėdiečius į Jono kalnelyje vykusį Užgavėnių miestelio  pristatomąjį renginį.

Martyno Vainoriaus nuotr.

“Netrukus Jono kalnas bus uždarytas rekonstrukcijai – ruošiamasi kalno teritorijoje atstatyti Blynų amžiuje veikusį Užgavėnių miestelį. Miestelio pėdsakus jau aptiko juodieji ir gauruotieji archeologai bei skubos tvarka informavo specialistus. Jie nedelsdami ėmėsi veiksmų ir parengė Užgavėnių miestelių rekonstrukcijos projektą”, – išradingai rašė organizatoriai.

Jono kalne vyko ekskursijos po atkastus ir užkastus objektus, gatves bei užkaborius. Vyko Blynų amžiaus amatų demonstravimas, veikė voliojimosi trasa, bendras dušas, Lašininio ir Kanapinio ringas, buvo galima susipažinti su autentiško miestelio herbo plagiatu.

Istorinės atodangos ir tiesioginės radijo gido transliacijos šventės dalyvius nukėlė į neatkasamus laikus menančias gatveles. Ten įsikūrę amatų ir gyvenimo būdo rekonstruktoriai klausytojams ir lankytojams  leido pajusti tikrą ir natūralų Blynų amžiaus taukų kvapo dvasią. Ekskursijos metu buvo galima aplankyti medgraužių kalvę, triukšmo meistarnę, „Morės“ paminklą, primityviąją gydyklą, k(v)ailių karšyklą, atsimainymo cechą, iškasenų krautuvę, sveikatos šakarmakar, paštą, voliojimosi trasą, bendrą dušą, veselės suolelį.

Užgavėnių miestelio atidarymo kulminacija  tapo paminklo „Morė“  pagerbimas ugnimi. Ceremonijoje dalyvavo Užgavėnių miestelio meras Lašininis  bei garbingi svečiai – autoriai, rėmėjai, juodieji ir gauruotieji archeologai ir visi, palaikantys ir nepalaikantys Užgavėnių miestelio išsaugojimo idėją.

Kiek netikėtai prieš “Morės” pagerbimą vykusioje Lašininio ir Kanapinio dvikovoje stipresnis šįkart buvo Lašininis, bet džiaugėsi jis neilgai – Kanapinio kepurę perėmęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas padėjo galutinį tašką išvarant žiemą ir pats uždegė šiaudinį paminklą.


  2018-02-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt