P0

Miestas

Paskelbė Šviesų festivalio programą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-12


VšĮ “Klaipėdos šventės”, vasario 15–17 d. rengiančios Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui šiemet skirtą jau ketvirtąjį Klaipėdos šviesų festivalį, paskelbė jo programą, kurioje – apie 30 įvairių projektų, šviesos instaliacijų.

ŠVIESOS IR MUZIKOS ŠOU „ŠIMTMEČIŲ VARTAI“

Turgaus g. (atkarpa nuo Teatro aikštės iki Turgaus ir Tiltų g. sankryžos)

Turgaus gatvėje pasitiks milžiniškas Italijos menininkų grupės „Marianolight“, projektas – ,,Šimtmečių vartai“.

Ši įspūdinga šviesos ir muzikos sintezė festivalio lankytojus džiugins viena diena ilgiau nei kiti festivalio projektai – iki vasario 18-osios. Net keturis vakarus lankytojus pasitiks septyni skirtingi šviesos ir muzikos šou, tarp kurių ir speciali dedikacija Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

„Šimtmečių vartų“ tunelio, sudaryto iš medinių arkų, ilgis – 200 metrų.

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „LIETUVOS VALSTYBĖS SIMBOLIAI“

Muzikinio teatro bokštas

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro bokštas nušvis Lietuvos vėliavos spalvomis, primindamas istorinį faktą, kad 1988 m. spalio 20 d. čia suplevėsavo trispalvė. Šimtmetį primins mirgantis lempučių 100-kas ir į dangų kylantys šviesos spinduliai.

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „ŠIMTMEČIO LAIKO JUOSTA“

Miesto straipsnių vidus

Parkelis prie Danės krantinės

Šviečiančių kolonų instaliacija pristato Klaipėdos istorijos datas šimtmečio šviesoje. 4 kubai – 4 istoriniai laikotarpiai: Nepriklausomybė (1918 /23 – 1939 m.), karas (1939–1945 m.), sovietinis laikotarpis (1945–1990 m.), Nepriklausomybė (1990–2018 m.).

Projekto autorius – Jurgis Malinauskas

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „JIE BUVO ČIA“

Danės skveras prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“

Autorius teigia, kad anksčiau gyvenę žmonės neišnyksta be pėdsakų: jie esti tol, kol juos prisimename ir įsivaizduojame. Šioje  instaliacijoje pristatoma 40 UV spinduliuotėje švytinčių, beveik nematerialių, iš vielos išlenktų istorinių figūrų, kurios „atgaivinamos“ šiuolaikinėje aplinkoje.

Projekto autorius – Alexander Reichstein (Suomija)

 

INTERAKTYVI VAIZDO PROJEKCIJA „LIETUVAI – 100“

Skveras prie burlaivio „Meridianas“

Interaktyvi vaizdo projekcija-žaidimas, įkvėpta šimtmečio spalvų kviečia mažus ir didelius tapti kūrėjais, žaisti ir judėti. Atraskite tai, kas paslėpta ir prisiminkite arba susipažinkite su legendiniu žaidimu „Tetris“.

Projekto autorius – „Gluk Media“

SĖDĖTI SPALVOTAI

Skveras prie burlaivio „Meridianas“

Prisėsti žiemą ant paprasto suoliuko yra drąsu, o prisėsti ant spalvoto suoliuko – smagu. Jei su savimi turite karštos arbatos – ją gurkšnokite čia.

ŽVAIGŽDĖTAS DANGUS

Meno kiemas (Daržų g. 10)

Kelis kartus per metus, didžiųjų miesto renginių metu, Klaipėdos dangų nusagsto tūkstančiai ryškių lempučių, transformuojančių erdves, įkvepiančių ir gaivinančių net ir tamsiausią skverą. Čia bus galima svajoti!

Projekto autorius –  VšĮ „Klaipėdos šventės“

VAIKYSTĖS KARUSELĖ

Dienovidžio skveras (Pasiuntinių ir Tomo gatvių sankirta)

Po lempučių šviesomis pasisukite vaikystės dienas menančioje karuselėje… Jūsų mažiesiems tai patiks. O gal ir jums?

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „MATRIX“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (Didžioji Vandens g. 2)

Interaktyvi šviesos ir garso instaliacija – spalvų ir garso santykių paieška. KKKC I aukšto fojė – šviesų žaismas ir žaidimas. Čia įrengta nuolat kintanti dinaminė spalvų plokštuma reaguos į garso sistemą, kurią valdysite Jūsų – festivalio svečiai. Užeikite į vidų.

Projekto autorius – Marius Ščerbinskas

ŠVIESOS INSTALIACIJA „BEGALYBĖ“

Šachmatų aikštelė, Kurpių ir Mėsininkų g. sankryža

Dar mokyklos laikais mus išmokė rašyt begalybę, tada begalybė atsirado mūsų žodyne, begalybę radome kosmose, begalybę randame kasdienybėje. Festivalio „Begalybė“ jums labai, o gal iki begalybės patiks.
Projekto autorius – Vėjas Aliukas

INTERAKTYVI INSTALIACIJA „KATINAS DŽENTELMENO VEIDU PO KALVIŲ SKVERO ĄŽUOLU“

Klaipėdos senamiestis, Kalvių ir Pasiuntinių g. sankirta

Legendinis senamiesčio katinas su džentelmeno veidu papasakos savo istoriją. Katinas neatsilieka nuo šiuolaikinių technologijų, todėl nepamirškite pasiimti savo išmaniojo įrenginio su QR kodo nuskaitymo programėle.

Projekto rengėjas – saugos tarnyba „Argus“

PRAMOGŲ ERDVĖ

Teatro a.

Miesto širdyje – Teatro aikštėje,bus išbarstyta šviečiančių objektų kolekcija. Čia ir daugybė „Šviesų festivalio“ bei Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtų skanumynų, o svarbiausia – didžiausias ir stilingiausias užrašas LIETUVA!

Projekto autorius – Karolis Pronckus

ŠVIESŲ IR VAIZDO INSTALIACIJA „KAUKĖ-KARNAVALAS“

Aikštelė prie Neringos skulptūros (Kūlių vartų g.)

Instaliacijos centre – karnavalinė kaukė, kuri šviesų ir vaizdo dėka kviečia mus pažinti įvairių pasaulio karnavalų emocijas.

Projekto autorius – Janis Petersons ir „ SIA Artistic“ (Latvija)

ŠVIESOS INSTALIACIJA „SUTINKANT LAIVUS“

Kruizinių laivų terminalas

Nuo seno kelią laivams parodo šviesos, o šviečiančių bačkų kompozicija spalvinę gamą keis kasdien – meilės dieną prisodrins raudonais atspalviais, o vasario 16-ąją žaižaruos trispalvėmis šviesomis.

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „LAIVŲ KARAVANAS“

Lietuvos aukštoji Jūreivystės mokykla, Kanto g. 7

Šiemet šalia savo įkūrimo 70-metį mininčios Lietuvos aukštoji jūreivystės mokyklos nušvis tikras mažų ir didelių laivų ir laivelių uostas. Šviečiantys laivai ir  Lietuvos vėliavos spalvomis nušviesti pastato langai leis pajusti jūrinę dvasią ir šventinę nuotaiką.

Projekto autorius – Lietuvos aukštoji Jūreivystės mokykla

ŠVIESŲ INSTALIACIJOS „ŠVIESŲ ALĖJA

Klaipėdos parkas prie E. Balsio menų gimnazijos, Statybininkų pr.

Ilgamečiai festivalio partneriai pristato šviečiančių objektų kolekciją, kuri pabirusi po parką ir tvenkinį prie gimnazijos, sukurs šviečiančią erdvę Pietinėje miesto dalyje.

Projekto autorius – Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos mokytojai ir moksleiviai

LIETUVOS BANKNOTŲ PARODA, SKIRTA LIETUVOS 100-MEČIUI

Vasario 14–18 d., 17–23 val. Renginių salė, Žvejų g. 4

Parodoje išvysime visus Lietuvos banknotus nuo 1991 metų, įskaitant „maisto talonus“, banknotus su klaidomis, daugumai nematytus bei apyvartoje nepasirodžiusius 100, 500 ir 1000 litus, taip pat 1991 metų Lietuvos banko Šiaulių skyriaus banknotus – centaurus bei litaurus, cirkuliavusius visuose Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojamuose renginiuose, vykusiuose 1991 m. liepos 27–rugpjūčio 4 d. Parodoje įrengtas ir ultravioletinis apšvietimas, kuris leis išvysti banknotų apsaugos ženklus. Visos ekspozicijos metu turėsime šilumos kampelį, kuriame lankytojai galės pasišildyti karšta kava/arbata.

Kolekcijos savininkas – Jevgenij Sokolov

SKĖČIŲ ALĖJA

Kristijono Donelaičio skveras

Lietuvos trispalvę simbolizuojantys skėčiai kviečia miesto gyventojus bei svečius naujai pažvelgti į gerai pažįstamą aikštę. Aktyvūs Klaipėdos jaunuoliai ne tik prisideda prie „Šviesų festivalio“ savo idėjomis, bet ir kviečia visus drauge paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. „Skėčių alėjos“ atidarymo renginys vyks vasario 16 d. 14 val.

Projekto autorius – Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“

 ŠVIESŲ INSTALIACIJA „BERMUDŲ TRIKAMPIS“

Smiltelės g. 5 arba Vingio g. 21

Tarp trijų daugiabučių namų kiemo viduryje – veidrodinės šviesos. Į navigaciją veskite – Smiltelės g. 5 arba Vingio g. 21, nes Bermudų trikampis turi adresą.

Projekto autorius – Janis Petersons ir „SIA Artistic“ (Latvija)

„PASIVAIKŠČIOJIMAS PO STEBUKLO LAUKIANČIĄ JERUZALĘ…“

Buv. Šv. Jono bažnyčios vietoje (Turgaus g. 21)

Paroda „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ – unikalus lėlių pasakojimas apie pasaulį prieš maždaug 2000 metų, kuomet gimė svarbiausias žmonijos kūdikėlis.

Projekto autorius – VšĮ „Klaipėdos šventės“ ir Aida Raimonda Pečeliūnienė

SPALVOS NAKTYJE…

18–20 val. LCC menų galerija, DeFehr pastatas, Kretingos g. 36.

Iš Kauno kilęs ir Čikagoje ilgą laiką gyvenęs menininkas Jonas Preisaitis, kviečia į savo darbų parodą. 25-erių grįžęs į Lietuvą, pradėjo mokslus LCC Tarptautiniame Universitete. Savamoksliškai kuriantis menininkas naudoja  akrilinius dažus – pirma, menininkas nupiešia dalį vaizdo ir nufotografavęs, kompiuterio pagalba sudeda besikartojančių spalvų ir raštų mozaiką. Menininkas išsiskiria savo pomėgiu ryškioms spalvoms ir abstraktiems raštams. Anot autoriaus, mene sunku suklysti, nes visada galima ant viršaus užtepti naują spalvą, tam tik reikia laiko ir kantrybės.

ŠVIEČIANTYS KAVOS IR MADOS NAMAI
Su šviečiančiomis vitrinomis ir interjerais prisistato: spalvas keičianti „Senoji Hansa“ lauko terasa, „Pramogų bankas“, kavos namai – „Max Coffee“, „Kavos architektai“, „Anikės kavinė“, išskirtinių drabužių butikas „Kopa“.

Projekto autorius – VšĮ „Klaipėdos šventės“ kartu su Klaipėdos senamiesčio sąjunga ir kitais verslininkais

 

LAIKINI PROJEKTAI

VASARIO 15 D. (KETVIRTADIENIS)

100 ŽINGSNIŲ Į ŠIMTMETĮ

Turgaus g. 21

19–22 val. Lietuvos verslo kolegijos studentai kviečia į studentišką terapinę ekskursiją – 100 žingsnių į ŠIMTMETĮ.

SPEKTAKLIS „TĖTIS IR JŪRA“

18 ir 19 val. Klaipėdos lėlių teatras

Šviesa ir violončelė. Šešėlis ir violončelė. Atspindys ir violončelė. Tai – pasakojimas apie tėtį ir jo pasaulį, kuriamas pasitelkus pojūčius, šviesas, šešėlius, atspindžius, muziką. Kokią vietą šeimoje užima tėtis? Koks jis? Ką jis veikia? Kuo gyvena? Apie ką svajoja? Juk šeimoje visus keturis kampus laiko mama. O tėtis? O tėtis laiko jūrą. „Jam atrodydavo, jog turi juos globoti, jog jie nugrimzdę į gilią jūrą, kurią pažįsta tik jis“. Spektaklis skirtas visiems vaikams nuo 4 iki begalybės metų, tačiau tik tiems, kurie linkę pastebėti ir pajusti keistus dalykus.

Renginys su bilietais. Bilietus galima įsigyti www.tiketa.lt ir Klaipėdos lėlių teatro kasoje.

VASARIO 15–16 D. 

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „ŠIMTMEČIO ŠVYTURYS“
19–22 val. LAJM Studentų namai, Karklų g. 2/ Kalvos g. 8

Šalia Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos esantys studentų namai taps „Šimtmečio švyturiu“. Šviesų lazeriai sukurs didžiulio švyturio įvaizdį, o languose  įvairiomis spalvomis šviečiantys skaičiai miestiečiams ir svečiams sukurs šimtmečio minėjimo dvasią.

Projekto autorius – Lietuvos aukštoji Jūreivystės mokykla

 

VASARIO 16 D. (PENKTADIENIS)

LIETUVOS ŠIMTMEČIUI – DEGANČIOS SPALVOS

Karlskronos aikštė, nuo 18 val. pradedama degti

Gerumo žvaigždė Lietuvai – taip Klaipėdos „Šviesų festivalį“ ir Lietuvos šimtmetį papildo Maltos ordino pagalbos tarnyba.

Projekto autorius – Maltos ordino pagalbos tarnyba ir VšĮ „Klaipėdos šventės“

ŠVIESŲ FESTIVALIO DŪZGĖS

21–0.00 val. Klubas „Raketa“, Bangų g. 5A

„Šviesų festivalio“ „dūzgės“ – speciali muzikos ir šviesų programa socialiniame klube „Raketa“.

Projekto autorius – VšĮ „Neringa FM“

VASARIO 17 D. (ŠEŠTADIENIS)

BŪK SAUGUS VISADA! ATŠVAITŲ DALINIMO AKCIJA

18–20 val. Klaipėdos senamiestis, skveras prie burlaivio „Meridianas“

Akcijos metu gyventojams nemokamai dalinami atšvaitai, pasakojama apie atšvaitų naudą ir būtinybę.

Projekto autorius – Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

ŠVIEČIANČIŲ AUGINTINIŲ EISENA „DRAUGYSTĖS ŽYGIS“

20 val. Startas – Teatro aikštėje

Šviesų festivalį vainikuokime šviečiančiu augintinių paradu! Visi gyvūnų mylėtojai kviečiami į tradiciniu tampantį naktinį paradą, kurio metu nuo Taravos Anikės (Teatro aikštė) iki Senamiesčio sargo, žygiuos šviečiantys keturkojai. Šeimininkai kviečiami puošti keturkojus šviečiančiais pasaitėliais, lemputėmis, aktyviai dalyvauti bei kurti šventinę nuotaiką. Šį kartą eisenos priekyje žygiuos Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kinologai ir keturkojai pareigūnai. Registracija www.sviesufestivalis.lt Numeris jūsų augintiniui bus suteiktas likus pusvalandžiui iki renginio (Teatro a.). Prieš metus keturkojų eitynėse žygiavo per 200 šeimininkų ir jų augintinių. Vakarą vainikuos karaliaus ir karalienės rinkimai. REGISTRACIJA ČIA

Projekto autoriai – VšĮ „Klaipėdos šventės“ ir Karolis Pronckus

FOTOGRAFIJOS KONKURSAS „FOTOGRAFUOJU KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALĮ“

Renginio organizatorius VšĮ „Klaipėdos šventės“ kviečia ne tik lankyti festivalio projektus, bet ir juos fotografuoti. Gražiausias nuotraukas siųskite el. paštu renginiai@jurossvente.lt

Visos gautos nuotraukos papuoš socialinio tinklo „Facebook“ paskyrą „Klaipedos sventes“ bei „Instagram“ paskyrą „Jurossvente“. Jūsų laukia šaunūs prizai. Nuotraukų laukiama iki vasario 20 d.

Projekto autorius – VšĮ „Klaipėdos šventės“


  2018-02-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt