header / full width banner
Miestas, Svarbu

Ar pavasarį pakils Pilies tiltas?

Martynas Vainorius
2018-02-13


„Atvira Klaipėda“ jau rašė, kad miesto valdžios atstovai, siekdami į Dangę tarp Pilies ir Biržos tiltų privilioti daugiau laivų, ketina nustatyti tvarką, pagal kurią Pilies tiltas būtų keliams bent jau porą kartų per parą. Tačiau dabar miglota atrodo netgi galimybė atlikti artimiausią, kovo 9-ąją, suplanuotą profilaktinį tilto pakėlimą.

Tarp darbų, kuriuos reikia atlikti tam, kad tilto kėlimas vyktų sklandžiai, minėtas ir poreikis įdiegti galimybę reguliuoti Pilies bei Žvejų gatvės sankryžos šviesoforus, nes ant tilto esantys šviesoforai esą vairuotojams yra neįprasti, tad net ir tada, kai jie šviečia raudonai, į juos nekreipiama dėmesio. Dėl to keliant tiltą esą pasitaiko, kad vairuotojai važiuoja net leidžiantis užkardams. Martyno Vainoriaus nuotr.

Penktadienį ant tilto vykusio pasitarimo metu šį objektą pagal sutartį prižiūrinčios bendrovės „Viadukas“ darbuotojai aiškino, kad šiuo metu tikriausiai yra sugedusi tilto programinė įranga ir dėl to neįmanoma pakelti tilto. Ji esą neįjungia viename iš ant tilto esančių šviesoforų raudonos šviesos, o tai automatiškai neleidžia nuleisti užkardų ir pakelti pačio tilto.

Pilies tilto rekonstrukcija buvo baigta 2014-ųjų gruodį. Darbų rangovas buvo UAB „Hidrostatyba“, subrangovas – ta pati UAB „Viadukas“. Rekonstrukcija atsiėjo per 3,6 mln. eurų. Tačiau tilto prižiūrėtojai aiškina, kad programinei įrangai duodamas tik apie metų laiko garantinis laikotarpis, tad dabar ją tiesiog reikia tobulinti arba keisti. O tam jau gali tekti rengti viešuosius pirkimus.

Pasitarime dalyvavęs miesto Tarybos Jūrinių ir vidaus vandenų reikalų komisijos pirmininkas Algirdas Grublys ragino tilto prižiūrėtojus kuo greičiau surašyti, ką, jų nuomone, reikia padaryti, kad tiltas tinkamai funkcionuotų ir pats žadėjo rūpintis, jog raštas nenugultų biurokratų stalčiuose.

post banner

Tarp darbų, kuriuos reikia atlikti tam, kad tilto kėlimas vyktų sklandžiai, minėtas ir poreikis įdiegti galimybę reguliuoti Pilies bei Žvejų gatvės sankryžos šviesoforus, nes ant tilto esantys šviesoforai esą vairuotojams yra neįprasti, tad net ir tada, kai jie šviečia raudonai, į juos nekreipiama dėmesio. Dėl to keliant tiltą esą pasitaiko atvejų, kai vairuotojai važiuoja net leidžiantis užkardams. Tad norima, kad važiuoti nebeleistų jau minėtosios sankryžos šviesoforas.

Pasitarimo metu prižiūrėtojai buvo paraginti į pageidavimų sąrašą įtraukti ir minėtosios komisijos posėdžio metu iškeltą idėją prie tilto reikėtų įrengti elektroninius informacinius tablo, kurie informuotų, kada tiltas bus keliamas, kiek dar liko laiko iki jo nuleidimo ir panašiai.

Beje, vykstant pasitarimui specialistams nusprendus apžiūrėti užkardus paaiškėjo, kad vieno iš jų (esančio Karlskronos aikštės pusėje) rankinio nuleidimo mechanizmas (nuotr.) buvo atlaisvintas ir jį galėjo nuleisti kas tik būtų panorėjęs. „Viaduko“ atstovai tikino, kad prie šio mechanizmo nebuvo rankų kišę nuo pat tilto atidavimo eksploatuoti, nes jis keliamas tik automatiškai, naudojant programinę įrangą.

2016-ųjų vasarą priimto sprendimo Pilies tiltą du kartus per mėnesį pakelti profilaktiškai (šis sprendimas buvo priimtas po to, kai per tų metų Jūros šventę tiltas sunkiai kilo dėl perdegusio saugiklio), tiltas keliamas naktimis nuolat, tik ne šaltuoju metų laiku. Artimiausias toks kėlimas suplanuotas kovo 9-ąją.


[recaptcha]

2018-02-13

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda“ priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai“. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt