P0

Kriminalai ir nelaimės

Įtarimai Jonui Sąlygai panaikinti (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-13


Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius prof. dr. Jonas Sąlyga, kuriam dar visai neseniai buvo pareikšti įtarimai apie neskaidrią veiklą ir piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, gali lengviau atsikvėpti. Šiandien visiškai aišku – Klaipėdos jūrininkų ligoninės vadovas nėra nusikaltėlis, jo atžvilgiu byla nutraukta, sakoma ligoninės pranešime.

J.Sąlyga  prokuroro buvo informuotas, kad Klaipėdos jūrininkų ligoninės byloje dėl biokuro katilinės jo atžvilgiu tyrimas nutraukiamas, nes nebuvo padaryta veikla, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, o direktorius niekada niekam iš darbuotojų nedarė jokios įtakos sprendžiant klausimus, susijusius su viešaisiais pirkimais, savo darbe vadovavosi pareiginės instrukcijos nuostatomis, sąžiningumo, protingumo, finansinės drausmės, ekonomiškumo kriterijais.

Šešėlis ant J.Sąlygos krito tuomet, kai Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnus praėjusių metų pabaigoje sudomino Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamento Švėkšnoje biokuro katilinės įrengimas Klimato kaitos programos specialiosiomis lėšomis.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė paraišką pateikė ir paramą modernios biokuro katilinės įrengimui gavo 2014 m. Katilinės rekonstrukcijos darbai po viešųjų pirkimų konkurso buvo pradėti 2015 metų balandį, o nuo 2016 metų lapkričio pabaigos katilinė pradėjo darbą visu pajėgumu.

Iki tol įstaigą aptarnavusi privati bendrovė patalpoms ir vandeniui pašildyti katilinėje naudojo skalūnų alyvą, kuri skleidė nemalonius kvapus ligoninės teritorijoje bei už jos ribų, o degimo produktai teršė aplinką. Psichiatrijos departamentui teikiamos šilumos gamybos kaštai buvo vieni didžiausių šalyje.

Pradėjus veikti biokuro katilinei, pagerėjo gyvenimo kokybė tiek pacientams, tiek švėkšniškiams, sakoma pranešime.

Naujojoje katilinėje kūrenama biomasė neskleidžia nemalonaus kvapo ir neteršia aplinkos degimo produktais, o svarbiausia – įspūdingas ekonominis rezultatas. Per metus ligoninė sutaupė 60 tūkst. eurų.

Nepaisant to, ligoninei ilgai nepavyko nutraukti sutarties su anksčiau šilumą teikusia bendrove. Tačiau praėjusių metų pabaigoje aukštesnės instancijos teisme byla buvo baigta ligoninės naudai.


  2018-02-13

  Vienas komentaras apie “Įtarimai Jonui Sąlygai panaikinti”

  1. AvatarVida (IP: 195.14.182.1)

   Pas mus Lietuvoje įprasta: paleidžia į viešumą “burbulą”, o paskui, kai jis subliūkšta, dažniausiai žmogaus net neatsiprašoma. Gerb. profesorius Jonas Sąlyga tiek daug padarė Klaipėdos miesto bendruomenei, ir už tai, jam buvo šitaip “atlyginta”.
   Kas kompensuos tas išgyventas nemalonias akimirkas jam, jo artimiesiems ? Nekaltai nukenčia daug žmonių. Deja, tie, kas tai sukelia, yra nebaudžiami, jiems tai eiliniai “darbiniai atvejai”. Kada mūsų visuomenėje bus gerbiamas Žmogus, jo privatumas?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt